تعداد استانداردهای ملی به بیش از ۳۴ هزار مورد رسید

تهران- ایرنا- مطابق آمارهای سازمان ملی استاندارد ایران، تدوین استانداردهای ملی تا پایان دی‌ماه امسال به ۳۴ هزار و ۱۶۸ مورد رسید.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، بیشترین استانداردهای ملی تدوین شده تاکنون در حوزه مکانیک با چهار هزار و ۲۳۵ مورد بوده است.

پس از آن، حوزه خوراک و فرآورده‌های غذایی با سه هزار و ۵۴۲ مورد و صنایع شیمیایی با سه هزار و ۵۳۳ مورد در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

برپایه این گزارش، تاکنون در مجموع سه هزار و ۳۹۲ استاندارد ملی در حوزه خودرو و نیرو محرکه، ۲ هزار و ۳۵ مورد استاندارد در بخش ساختمان و مصالح، یک‌هزار و ۲۰۹ فقره استاندارد در حوزه پوشاک و یک‌هزار و ۵۳ مورد استاندارد ملی در حوزه اندازه‌شناسی و اوزان تدوین شده است.

تدوین ۹۸۷ استاندارد ملی در حوزه خدمات، ۹۴۲ استاندارد در حوزه معدن و مواد معدنی، ۶۰۵ استاندارد در حوزه محیط‌زیست، ۲۷۸ استاندارد در حوزه کودها و سموم، ۱۸۲ استاندارد در حوزه انرژی، ۱۴۳ استاندارد در حوزه حمل‌ونقل، ۱۲۷ استاندارد در حوزه فناوری نانو، ۶۳ استاندارد در حوزه ایمنی وسایل سرگرمی، ۱۷ استاندارد در حوزه ورزش و تجهیزات مربوطه و ۶ استاندارد در حوزه حلال، از دیگر آمارهای قابل اشاره است.

به گزارش ایرنا، سازمان ملی استاندارد ایران با وجود همه مشکلات و تحریم‌های بین‌المللی در دو سال اخیر توانست همچنان رتبه ۲۱ خود را در بین ۱۶۳ کشور عضو سازمان جهانی استاندارد (ISO) حفظ کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =