مسجدجامعی: معبری به نام استاد احمد سمیعی نامگذاری شود

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خواستار ساخت تندیس و نامگذاری معبری از خیابان‌های پایتخت به نام استاد احمد سمیعی شد.

به گزارش ایرنا، احمد مسجد جامعی، روز سه‌شنبه در دویست و شصت و نهمین جلسه شورای شهر اظهار داشت: در ماه‌های پایانی قرن، شاهد صدمین سال تولد استاد احمد سمیعی هستیم که صاحب سبک هستند و بنیان های جدیدی را در ارایه فارسی فاخر گذاشت.

وی با بیان اینکه استاد سمیعی در محله سنگلج به دنیا آمد و امیدوارم سلامت باشند، گفت: وی اطلاعات ارزشمندی در تاریخ تهران و فرهنگ تهران در دهه های ۲۰ و ۳۰ دارد.

مسجد جامعی با گرامی داشت یاد این استاد ادامه داد: از شهرداری، سازمان زیباسازی و شورا می‌خواهم یاد این چهره ها را در زمان حیاتشان گرامی بدارند.

وی افزود: می توان برای استاد سمیعی تندیسی ساخت و معبری را به نام وی، نامگذاری کرد و حتی به مناسبت صدمین سال وی برای شهر کارهایی را انجام داد.

مسجد جامعی همچنین با اشاره به درگذشت حسن محجوب مدیرعامل شرکت سهامی انتشار، گفت: وی نیز در تهران منشأ اثر و مادرش از بنیانگذاران مدارس جدید بود و پدرش در حوزه پزشکی فعالیت داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران محجوب را تسلیت گفت و خواستار نامگذاری معبری هم به نام این چهره فرهنگی پایتخت شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha