کتابخانه عمومی روستای «اورقین» کبودراهنگ بهره‌برداری شد

همدان- ایرنا- کتابخانه عمومی آل یاسین روستای اورقین شهرستان کبودراهنگ همزمان با دهه فجر با هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار بهره برداری شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آیین با بیان اینکه یکی از شهرستان‌های مهم در توسعه زیرساخت‌های فرهنگی شهرستان کبودراهنگ است تصریح کرد: کتابخانه آل یاسین با درنظر گرفتن استانداردهای لازم به منظور تأمین نیازهای منطقه افتتاح شده و حاصل پیگیری اهالی روستا است.

عاطفه زارعی افزود: این کتابخانه چهل و چهارمین کتابخانه روستایی همدان است و با ۱۲۰ متر مربع  زیربنا دارای بخش‌های مجزا کودک، مرجع، مخزن و نشریات است. 

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های فرهنگی در هر منطقه‌ای عاملی بازدارنده برای وقوع آسیب‌های اجتماعی است و سلامت فرهنگی را به دنبال دارد گفت: شاید در فضای مجازی منابع بسیاری در اختیار افراد باشد اما در کتابخانه‌ها این منابع ارزیابی شده و با توجه به نیازهای بومی و جمعیت ‌شناختی در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودراهنگ نیز اظهار کرد: کتابخانه آل یاسین دوازدهمین کتابخانه عمومی این شهرستان است که در روستای اورقین با ۲ هزار نفر جمعیت با کمک و همت دهیاری و شورای اسلامی این روستا با اعتبار هفت زمیلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال احداث شده است.

سید جواد معینی افزود: سرانه زیربنا این شهرستان با افتتاح این کتابخانه به سه متر مربع به ازای هر صد نفر می‌رسد.

در روز دوم از دهه مبارک فجرپروژه ۳پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۴میلیارد و ۲۳۳ میلیون۳۰۰هزار تومان با حضورحجت الاسلام والمسلمین حاج آقا باقری امام جمعه ، جهانیان معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار شهرستان کبودراهنگ وجهانگیری بخشدار مرکزیدر بخش مرکزی به بهره برداری رسید.

به گفته استاندار همدان ۶۵۱ طرح همزمان با ایام الله دهه فجر در نقاط مختلف این استان بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =