هشت مرکز مثبت زندگی بهزیستی در چابهار و دشتیاری آغاز بکار کرد

چابهار- ایرنا- رییس اداره بهزیستی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: هشت مرکز مثبت زندگی بهزیستی گرامیداشت دهه مبارک فجر در چابهار و دشتیاری آغاز بکار کرد.

حسن تاوانه روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مراکز مثبت زندگی با هدف تسهیل در ارائه خدمات از نظر کمی و کیفی و شفافیت راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: مرکز مثبت زندگی (مرکز خدمات بهزیستی ) تعداد ۲۲ فعالیت سطح یک سازمان بهزیستی بصورت تخصصی با استفاده از بستر فناوری اطلاعات در راستای بهتر زیستن آحاد جامعه ارائه خدمات می دهند.

رئیس اداره بهزیستی چابهار با بیان اینکه تعداد پرونده های پنج مرکز در نقطه شهری محلات مختلف چابهار و یک مرکز در نگور شهرستان دشتیاری و یک مرکز در پلان و یک مر کز در پیرسهراب فعال خواهندشد، خاطرنشان کرد: علاوه بر این جهت توانمندسازی و مهارت آموزی مددجویان بهزیستی تعداد یک کارگاه خیاطی و گلدوزی به نمایندگی ۱۰ کارگاه در ۱۰ نقطه شهرستان چابهار و دشتیاری از کمک های سفر  ریس بنیادمستضعفان کشور آماده بهره برداری شده و انشاالله این ۱۰ کارگاه تا تیرماه ۱۴۰۰ به ۲۲ کارگاه افزایش و ایجادخواهد شد.

وی ارزش و اعتبار تجهیزات این کارگاه‌ها را ۲ میلیارد و۲۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: با ایجاد این کارگاه اشتغال ۴۰ نفر نیروی متخصص در رشته های روانشناسی، علوم اجتماعی، جامعه شناسی، امورتربیتی در مقطع کارشناسی به بالا و همچنین زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر فراهم شده که ۲۲۰ نفر بطور مستقیم و ۲۸۰ نفر غیرمستقیم است.

به گزارش ایرنا ۶۱ پروژه در شهرستان چابهار گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر با اعتباری افزون‌بر ۶۰ میلیارد تومان با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان در حال افتتاح و کلنگ‌زنی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها