پاکستان سفرهای ظریف به این کشور را حاکی از روابط عالی با ایران دانست

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان در پارلمان این کشور گفت: سفرهای اخیر "محمدجواد ظریف" به اسلام‌آباد بیانگر روابط عالی پاکستان با جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع رسمی پاکستان، «شاه محمود قریشی» روز دوشنبه در نشست پارلمان این کشور به پرسش نمایندگان درباره سطح فعلی روابط پاکستان با همسایگان و کشورهای حوزه خلیج‌فارس پاسخ و سیاست‌های کلی دولت را تبیین کرد.

قریشی اظهار داشت: پاکستان از روابط بسیار خوبی با تمامی همسایگان از جمله جمهوری اسلامی ایران برخوردار است اما در بحث هند، تنش‌ها با این کشور ادامه دارد.

وی افزود: مناسبات پاکستان با تمامی کشورها و همسایگان به جز هند در سطح خوبی قرار دارد هرچند اسلام‌آباد خواهان روابط عادی با دهلی‌نو است اما پاکستان حاضر به مصالحه بر مساله کشمیر نخواهد بود.

شاه محمود قریشی گفت: ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران (طی کمتر از سه سال اخیر و از زمان آغاز کار دولت فعلی پاکستان) چهار مرتبه سفر رسمی به اسلام‌آباد داشته است که بیانگر روابط خوب ما با این کشور همسایه است.

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بیست و یکم آبانماه امسال طی سفر به اسلام‌آباد و در دیدارهای مهم خود با رهبران سیاسی و نظامی پاکستان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همه جانبه مناسبات با همسایه شرقی پاکستان را ابراز داشت.

وزیر خارجه کشورمان  در جریان چهارمین سفر اخیرش به پاکستان با نخست وزیر، وزیر خارجه و فرمانده ارتش این کشور دیدار ‌و گفت وگو کرد.

ظریف از زمان آغاز دولت فعلی تاکنون ۱۰ بار در مقام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به پاکستان سفر کرده و سفر آبانماه گذشته وی نیز یازدهمین دیدار او از همسایه شرقی محسوب می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =