۳ پروژه گردشگری و عمرانی در شهرستان هرسین کلنگ‌زنی و افتتاح شد

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار هرسین گفت: ۳ پروژه گردشگری و عمرانی با اعتباری بالغ بر ۷۸۰ میلیارد ریال در دومین روز از دهه مبارک فجر در این شهرستان کلنگ‌زنی و افتتاح شد.

عبادالله کنجوریان فرماندار روز دوشنبه به ایرنا افزود: یک مجموعه تفریحی، توریستی و گردشگری در شهر بیستون با سرمایه گذاری ۷۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و در زمینی به مساحت ۸۸ هزار و ۳۰۰ متر مربع کلنگ زنی شد.

فرماندار هرسین ادامه داد : در این مجتمع ۴۰ دستگاه سوییت اقامتی، رستوران، شهربازی سرپوشیده، غرفه عرضه محصولات صنایع دستی و فضای ورزشی برای ارایه خدمات به گردشگران مهیا خواهد شد.

وی گفت: با ایجاد این مجموعه انشاالله شاهد توسعه صنعت توریسم و حضور هر چه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی در شهر جهانی بیستون خواهیم بود.

به گفته فرماندار هرسین، آبرسانی به ۱۹ روستای بخش بیستون با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال و در قالب مجتمع آبرسانی از دیگر پروژه های افتتاح شده در دومین روز از دهه فجر در این شهرستان بود.

کنجوریان ادامه داد: با اجرای این پروژه آبرسانی ۱۹ روستای بخش بیستون بصورت ۲۴ ساعته از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد و در طول شبانه روز چهار هزار و ۷۵۲ متر مکعب آب به داخل شبکه آبرسانی روستاها پمپاژ خواهد شد.

ساخت ۱۷ عدد حوضچه شیر آلات، نصب ۳۵ عدد شیرآلات، تعویض خطوط انتقال آب ۱۳ روستا به طول ۲۰ کیلومتر، تعویض شبکه داخلی به طول پنج کیلومتر و نصب ۷۵ عدد کنتور از جمله اقداماتی است که در راستای آبرسانی به ۱۹ روستای بخش بیستون از توابع شهرستان هرسین انجام شده است.

افتتاح پروژه اجرای آسفالت در روستای زردآباد از دیگر برنامه های امروز بود و کنجوریان در خصوص مشخصات این پروژه چنین گفت: پروژه مذکور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و در مساحت هزار و ۵۰۰ متر مربع ایجاد شده است.
شهرستان هرسین با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها