معاون سازمان دامپزشکی کشور از تالاب میانکاله بازدید کرد

ساری - ایرنا - مرگ مشکوک پرندگان مهاجر در تالاب بین‌المللی میانکاله برای پنجمین روز هم ادامه یافت و معاون بهداشتی پیشگیری دامپزشکی کشور هم امروز دوشنبه از این منطقه بازدید کرد تا به صورت میدانی در جریان وضعیت مرگ و میر پرندگان قرار گیرد.

به گزارش اداره کل دامپزشکی مازندران ، دکتر بهمن نقیبی به منظور بررسی علت تلفات پرندگان مهاجر آبزی امروز از تالاب میانکاله در استان مازندران بازدید کرد.

معاون سازمان دامپزشکی کشور در این بازدید اظهار داشت : نمونه برداری های لازم از پرندگان تلف شده و آب دریا انجام شد و در حال انجام آزمایش در مرکز ملی تشخیص و بررسی بیماری های سازمان دامپزشکی می باشد که به محض اعلام نتایج  ، ضمن بررسی لازم علت اصلی تلفات طی اطلاعیه ای از سوی سازمان دامپزشکی کشور اعلام خواهدشد.

وی افزود : به محض دریافت گزارش از اداره کل حفاظت محیط زیست استان مبنی بر مشاهده تلفات ، کارشناسان دامپزشکی استان به محل اعزام و  اقدامات بهداشتی لازم را در دستور کار قرار دادند.

نقیبی گفت : بررسی های اولیه و نتایج حاصله از انجام آزمایشات ، وقوع بیماری نیوکاسل و آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را مردود اعلام کرد و به محض بررسی و اعلام نتایج آزمایشگاهی،  موضوع را به اطلاع مردم خواهیم رساند. 

۲۱۴ قطعه تلفات جدید 

در همین حال ، اداره کل محیط زیست مازندران هم اعلام کرد که تلفات مشکوک پرندگان مهاجر برای پنجمین روز هم ادامه یافته است.

بر اساس گزارش روابطع مومی این اداره کل ، عملیات پایش و جمع آوری لاشه پرندگان مهاجر آبزی با اعزام چند اکیپ از محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان های گلوگاه، بهشهر و اداره کل در روز دوشنبه نیز انجام و لاشه ۲۱۴ قطعه دیگر پرنده مهاجر آبزی از گونه های چنگر معمولی، فلامینگو و مرغابی از سطح خلیج جمع آوری شد.

محیط زیست مازندران اعلام کرد که با احتساب تلفات چهار روز گذشته، مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع آوری شده به ۳۳۱ لاشه رسیده است.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها