وزیر میراث فرهنگی بازارچه صنایع دستی بوشهر را افتتاح کرد

بوشهر- ایرنا- همزمان با دومین روز بزرگداشت دهه فجر بازارچه صنایع دستی در عمارت مبارکی بوشهر شامگاه دوشنبه با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، معاون صنایع دستی استان بوشهر گفت:  بازارچه صنایع دستی بوشهر با مشارکت بخش خصوصی، در عمارت مبارکی یکی از بناهای ارزشمند بافت تاریخی بوشهر در محله بهبهانی با مساحت ۶۶۵ مترمربع قرار دارد.

لیلا رحیمی افزود: عمارت مبارکی یکی از ابنیه‌های شاخص و ثبتی پهنه ارزشمند بافت بوشهر است که با اعتباری بالغ بر ۴۱ میلیارد ریال مرمت و تجهیز شده است.

وی بیان کرد: کارگاه‌های تولید، عرضه و فروش صنایع‌دستی در این بازارچه هم‌زمان فعال است و با راه‌اندازی این پروژه، برای ۳۵ نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال شده است.

معاون صنایع دستی بوشهر هدف از راه اندازی این بازارچه را توسعه و ترویج هنر صنعت‌گران بوشهری و تحقق اهداف دولت مبنی بر فعال شدن بخش خصوصی در هر دو حوزه صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد.

وی ادامه داد: در زمان حاضر ۳۰ رشته صنایع دستی در استان بوشهر فعالیت دارند که از این شمار ۱۱ رشته  خاص بوشهر هستند و همزمان با افتتاح این بازارچه به شکل متمرکز در این مکان فعالیت می‌کنند.

معاون صنایع دستی استان بوشهر گفت: یکی از نکات قابل توجه در این بازارچه تولید و عرضه به شکل همزمان است و گردشگر می‌تواند با بازدید از کارگاه صنایع دستی مختلف و آشنایی با چگونگی مراحل تولید، محصولی را که می‌خواهد خریداری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها