ضرب‌الاجل استانداری مازندران برای رفع مشکل توزیع کالاهای اساسی

ساری - ایرنا - مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران برای رفع مشکلات تولید ، توزیع و حمل و نقل کالاهای اساسی مانند سیمان در استان ضرب‌الاجل ۴۸ ساعته تعیین کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، مهدی گلچوب در نشست هماهنگی میان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی برای حمل کالاهای اساسی مانند سیمان ، گندم ، روغن خام و دیگر مواد ضروری ، از ادارات کل و تشکل های خواست تا در این مدت نسبت به شناسایی گلوگاه های فساد و ایجاد مکانیزمی برای نظارت دقیق و مستمر بر روند حمل و توزیع کالاهای اساسی اقدام کنند.

وی با خطاب قرار دادن اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و تشکل های این حوزه گفت : آسیب های ناشی از حوزه حمل و نقل کالا از تولید کالا به مراتب بیشتر نمود می یابد و نباید التهابات بازار و افت و خیز قیمت بویژه در کالاهای اساسی فرصت را برای سودجویان فراهم کند تا جو بازار را برای برهم زدن ثبات قیمت متشنج کنند .
کلچوب بر ضرورت هم افزایی میان بخش های مختلف اجرایی در حمل کالای اساسی بویژه گندم تاکید کرد و افزود : با پیگیری های انجام شده و اهتمام ویژه کارخانجات آرد استان ، قیمت آرد به عنوان یکی از مهم ترین کالاهای استراتژیک استان ثابت مانده است و از این رو انتظار است با هدف ثبات قیمت در این کالای حیاتی استان ، تمامی ادارات مرتبط و شرکت های بخش خصوصی نهایت همراهی و تعامل را برای رفع مشکلات در حوزه حمل و نقل به عمل آورند.

مازندران طبق گزارش رسمی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ، ناوگان باربری استان شامل حدود ۱۵ هزار دستگاه تریلر ، کامیون و کامیونت با میانگین عمر بیشتر از ۲۰ سال است.

ناوگان باربری مازندران وظیفه جا به جایی حدود ۱۲ درصد از کالا و بار کشور را بر عهده دارد. این ناوگان سال گذشته حدود ۱۹ میلیون تن کالا و بار در سطح کشور جا به جا کرد.

همچنین در استان مازندران ۱۳۱ شرکت حمل و نقل بار فعالیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها