دانشگاه یزد در مسابقات بین‌المللی"کن‌ست" به مقام دوّم دست یافت

یزد- ایرنا- تیم دانشجویی دانشکده مهندسی برق دانشگاه یزد رتبه دوم هشتمین دوره ملی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی"کن‌ست" را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، به نقل از دانشکده مهندسی برق این دانشگاه، در هشتمین دوره ملی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی "کن‌سَت" که هفته گذشته در محل فرودگاه خدمات ویژه قزوین (پیام) برگزار شد، تیم دانشجویی Alpha Coders"" دانشگاه یزد در بخش علمی- اکتشافی رتبه دوم این مسابقات را کسب کرد.

براساس این گزارش، در این دوره از مسابقات ۹۳ تیم شرکت کردند که ۱۰ تیم از بخش سنجشی- ارتباطی و ۱۰ تیم از بخش علمی- اکتشافی با گذر از چندین مرحله داوری و انجام عملیات پروازی به مرحله نهایی راه یافتند و تعدادی از کن‌ست‌ها به همراه تجهیزات سخت‌افزاری ایستگاه زمینی و سایر تجهیزات با نظر کمیته برگزاری تست پروازی شدند.

ماموریت در نظر گرفته شده برای بخش علمی- اکتشافی در این دوره از مسابقات، ساخت کنستی است که بتوان آن را به صورت استوانه‌ای به قطر و ارتفاع ۱۵و ۲۵ سانتیمتر قرار داد.

سپس این کنست توسط رهاساز در ارتفاع ۳۵۰متری از سطح زمین رها شده و با بازشدن درِ رهاساز ضمن شروع به پرواز به صورت مارپیچ و باید سرعت خود را کمتر از ۱۰ متر بر ثانیه حفظ کند.

همچنین در حین پرواز اطلاعاتی همچون تصویر، موقعیت جغرافیایی و کیفیت هوا را به ایستگاه زمینی ارسال کرده و در انتها در نقطه‌ای مشخص فرود آید.

امیرحسین معصومی، علی ناصری، رضا جعفری و شمیم زارع از اعضای تیم دانشجویی Alpha Coders"" هستند که با سرپرستی و مشاوره دکتر هادی صفدرخانی و دکتر علی مفتخرزاده از اعضای هیئت علمی الکترونیک دانشکده مهندسی برق دانشگاه یزد و حمایت پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه موفق به کسب این افتخار شدند. 

تیم‌های دانشجویی وی‌کن و پرشین فالکون از دانشگاه یزد نیز به ترتیب در رده‌های اول و پنجم تیم‌های برتر کلاس سنجشی ارتباطی این دوره از مسابقات قرار گرفتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =