هفت هزار نفر با طرح‌های دهه فجر در مازندران شاغل می‌شوند

ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت که هفت هزار و ۳۷۸ نفر با افتتاح طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زای استان طی دهه فجر صاحب شغل می‌شوند.

به گزارش  روابط عمومی استانداری مازندران ، حسن خیریانپور افزود که این تعداد شغل با بهره برداری از ۱۸۸ طرح تولیدی و اقتصادی در مناطق مختلف استان محقق می شود.

وی سرمایه گذاری انجام شده برای این طرح ها را هم بیش از ۱۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

خیریانپور گفت :  با وجود تحریم و شرایط کرونایی ، امکان اجرا ، تکمیل و بهره برداری  از این میزان سرمایه گذاری در بخش های مختلف تولیدی استان محقق شده و استاندار هم شخصا با پیگیری های مداوم و رایزنی با بخش خصوصی نقش اساسی در این زمینه داشت.

بر اساس گزارش رسمی سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران ، بخش خصوصی از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون حدود ۸۸ هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال در این استان سرمایه‌گذاری کرده است. در مجموع در این مدت حدود یکهزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در استان به بهره برداری رسید که برای افزون بر ۳۰ هزار نفر شغل ایجاد کرد.

طبق این گزارش ، در سال جاری هم تاکنون افزون بر ۳۱ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی در مازندران از سوی بخش خصوصی در مازندران به بار نشست و پیش بینی می شود که تا پایان سال جاری این حجم سرمایه گذاری به حدود ۴۰ هزار میلیارد ریال برسد.
در مجموع میزان سرمایه گذاری صنعتی در مازندران در دولت تدبیر و امید حدود ۱۴۰ درصد نسبت به دولت نهم و دهم افزایش نشان می دهد.
هم اکنون نیز حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال طرح های تولیدی و صنعتی در مازندران با سرمایه گذاری بخش خصوصی در دست اجرا قرار دارد که پیش بینی می شود با بهره برداری از آنها حدود ۲ هزار شغل جدید هم تا پایان فعالیت دولت دوازدهم در استان ایجاد شود.

همچنین بر اساس اعلام استانداری مازندران ، دهه فجر امسال ۲۶ هزار میلیارد ریال پروژه‌های عمرانی ، اقتصادی و اشتغالزایی در قالب ۸۸۷ پروژه حوزه صنعت و معدن ، برقرسانی ، آب و گاز و گردشگری و کشاورزی در شهرها و روستاهای استان مازندران به بهره برداری می رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها