یک‌هزار و ۵۰ فقره دادرسی الکترونیک در آذربایجان‌غربی اجرایی شد

ارومیه- ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: به منظور گسترش دادرسی الکترونیک از ابتدای سال جاری یک‌هزار و ۵۰ فقره پرونده در سطح استان از طریق دادرسی الکترونیک رسیدگی شده است.

علی اکبر گروسی روز دوشنبه در پنجمین جلسه کمیته ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری آذربایجان غربی اظهار داشت: به منظور گسترش دادرسی الکترونیک تاکنون ۲۸ نقطه در دادگستری استان و ۲۲ نقطه در زندان‌های استان تجهیز شده است.

وی ادامه داد: پایش و غربالگری زندان‌ها یکی از سیاست‌های بسیار مهم و اساسی قوه قضائیه بوده و به صورت مداوم و مستمر در کل استان در حال اجراست.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: در این خصوص در ۹ ماهه سال جاری هفت هزار و ۵۰۳ نفر از زندانیان واجد شرایط مرخصی حین مدت محکومیت و یک‌هزار و ۷۹۷ نفر دیگر مرخصی پایان حبس دریافت کردند.

گروسی اظهار داشت: در ۹ ماه سال جاری ۸۱۶ مورد آزادی مشروط، ۳۵۹ مورد تعلیق اجرای مجازات، ۴۸۱ مورد عفو، ۴۴۱ مورد توقف اجرای مجازات و ۱۵۰ مورد قبولی ادعای اعسار زندانیان انجام شده است.

به گزارش ایرنا فن آوری وامکانات باید در جهت رفاه حال مردم و رضایت‌مندی آنها از دستگاه قضایی به کار گرفته شود به همین دلیل کارشناسان امر و قانونگذاران باید استفاده از تکنولوژی را در قوانین مورد لحاظ قرار داده و مسئولین ذیربط بسترها و زیر ساخت‌های لازم را برای نیل به این هدف فراهم آورند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها