برف به جای مدارس آمریکا مراکز واکسیناسیون کرونا را تعطیل کرد
سازمان ملل متحد در روز برفی نیویورک

نیویورک- ایرنا- بارش سنگین برف که از شامگاه یکشنبه در چند ایالت آمریکا از جمله نیویورک آغاز شده است، مراکز واکسیناسیون کرونا را تعطیل کرد.

به گزارش ایرنا، شاید این آخرین بارش سنگین برف در زمستان امسال آمریکا باشد اما تفاوت اصلی آن با زمستان‌های گذشته در این است که این بار مدارس به جای تعطیل شدن، به صورت مجازی فعالیت خود را ادامه دادند.

اگرچه به خاطر لذت بردن بچه‌ها از برف، برنامه مدارس به صورت مجازی از برگزاری کلاس به انجام تکالیف آنلاین تغییر یافت اما تاثیر اصلی این بارش سنگین برف را می‌توان در تعطیل شدن مراکز واکسیناسیون کرونا دانست که برای مقامات آمریکایی بسیار اهمیت دارد.

طبق پیش‌بینی مراکز هواشناسی، بارش این برف سنگین تا روز سه‌شنبه ادامه خواهد داشت.

تا کنون در برخی مناطق بیش از ۵۰ سانتی متر برف باریده است.

بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک هم روز دوشنبه ابراز امیدواری کرد برنامه واکسیناسیون کرونا از روز سه‌شنبه از سر گرفته شود.

علاوه بر مدارس و این مراکز بهداشتی، فروشگاه‌ها، مطب‌های پزشکان و برخی مراکز اداری هم به حالت تعطیل درآمدند. سازمان ملل متحد هم اعلام کرد که تمام نشست‌های روز دوشنبه به صورت مجازی خواهد بود و این سازمان در روز دوشنبه تعطیل است.

براساس این گزارش، با استقرار جبهه ای هوای سرد بارش برف در سواحل شرقی آمریکا از روز یکشنبه آغاز شد و دیروز تندبادی با سرعت ۸۰ کیلومتر وزیدن گرفت، در دو ایالت نیویورک و نیوجرسی وضعیت فوق العاده اعلام شده است.    

سطح آب در مناطق ساحلی نیویورک و نیوجرسی بالا آمده برخی جاده‌ها بسته شده ، در برخی مناطق سیلاب به راه افتاده  و در نیویورک سفرهای غیرضروری در سطح شهر ممنوع شده است.

این وضعیت جوی که واشنگتن را هم فراگرفته موجب شده است تا دولت جدید آمریکا رایزنی هایی را برای اتخاذ تدابیر احتیاطی برای مقابله با توفان زمستانی شروع کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار جهان