مراسم معارفه روسای هیات‌های ورزشی ارتش با حضور رییس کمیته ملی المپیک

تهران- ایرنا- مراسم معارفه روسای جدید هیات‌های ۴۳ گانه ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور رئیس کمیته ملی المپیک، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش و رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در آغاز این مراسم که با حضور تعداد محدودی از روسای هیات‌های ورزشی ارتش از جمله امیرسرتیپ نوذر نعمتی جانشین نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا الهامی جانشین نیروی پدافند ارتش، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی جانشین نیروی هوایی که به ترتیب روسای هیات پنج گانه نظامی، پنج گانه هوایی و کشتی ارتش محسوب می‌شوند، برگزار شد، در قالب ارتباط تصویری ۴۳ رئیس جدید هیات‌های ورزش ارتش معرفی شدند.

در ادامه این مراسم امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی ئیس سازمان تربیت بدنی ارتش گزارشی از اهم فعالیت‌های تربیت بدنی آجا در حوزه ورزش قهرمانی ارائه کرد و نحوه همکاری و کمک این سازمان در امر ورزش قهرمانی و حرفه‌ای کشور و کسب عناوین متعدد در رقابت‌های بین‌المللی و لیگ‌های معتبر داخلی از طریق هیات‌های ورزشی و پایگاه‌های قهرمانی ارتش را تشریح کرد.

رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش همچنین در خصوص چگونگی اعزام تیم‌های ورزشی ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مسابقات برون مرزی از جمله رقابت‌های سیزم و نحوه تعاملات با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش توضیحاتی ارائه کرد.

امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی ضمن تشکر از حضور صالحی امیری ریاست کمیته ملی المپیک و تیم همراه وی در این برنامه، معرفی روسای جدید هیات‌های ورزشی ارتش را آغاز فصل جدیدی از برنامه‌های ورزش ارتش عنوان کرد و گفت: هیات‌های ورزشی ارتش مانند بازوان پرتوان  برای سازمان تربیت بدنی ارتش عمل می‌کنند و در توسعه رشته‌های مختلف ورزشی در سطح خانواده بزرگ ارتش و نیروهای تابعه نقش بسزایی عمل می‌کنند.

صالحی امیری در مراسم معرفی روسای جدید هیات‌های ورزش ارتش گفت: همزمانی برنامه امروز با ولادت بی‌بی فاطمه زهرا (س) فخر عالم بشریت و همچنین دهه مبارک فجر را به فال نیک می گیریم و امیدوارم رهروان حقیقی آن حضرت  باشیم. ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران، مرکز تربیت نیروهای جوان برای حضور در سطح ملی است چرا که تراز قهرمانان ارتش ما  تراز ملی است که قابل تقدیر است.

 وی افزود: همزمانی با دهه فجر شرایط زیباتری را خلق کرد؛ در آستانه رهایی ملت از ظلمت و حرکت در مسیر نورانی هستیم. سلام به امیر دریادار سیاری که شخصیت برجسته جمهوری اسلامی و انسانی با فضیلت، با شخصیت و دارای اخلاق حسنه است و انصافا باید قدردان وی و ‌مجموعه ارتش اسلام و انقلاب باشیم، همچنین حسن خلق امیر فولادی در مجموعه ورزش ارتش نیز زبان زد است و تمامی جامعه ورزش از ایشان به نیکی یاد می‌کنند. 

وی گفت: ارتش نماد صداقت، پاکی و ‌سلامت است و من از شما بزرگان صداقت آموختم و نجابت بعنوان صفت برجسته ارتشی‌ها همیشه مطرح بوده است. شک ندارم ورزش در ارتش در تراز ورزش ملی ماست که نشانگر سرمایه گزاری ‌و توجه شماست آنهم با تدبیر، آگاهانه و دور اندیشانه است و امروز می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران مرکز تربیت نیروهای جوان برای حضور در سطح ملی است چرا که تراز قهرمانان ارتش ما در تراز ملی است که قابل تقدیر است.  انتظار من از رسانه ها بخصوص رسانه ملی پرداختن به این غرور و افتخار ملی است.

وی افزود: کارکرد فرهنگ و ورزش در سه بخش انسجام بخشی، هویت سازی و شخصیت سازی خلاصه می شود که در بخش انسجام‌ بخشی، قرار گرفتن اجزای یک سازه ملی در کنار هم است که هم اینک هم ارتش دارای انسجام است و هم ورزش، چرا که همه اقوام، مذاهب و فرهنگ‌ها را در کنار هم قرار داده و انسجام بخشیده است.

وقتی یک تیم ملی را با ورزشکارانی از جاهای مختلف کشور تشکیل می‌دهید و ‌در قالب یک هیات و تیم در عرصه‌های بین‌المللی مثل سیزم شرکت می‌دهید این انسجام شکل گرفته و هویت سازی صورت گرفته است و ملی پوشان با حضور قدرتمند خود در رویدادهای مختلف ورزشی، غیرت و غرور ملی را به نمایش می‌گذارند و هویت سازی می‌کنند که اینها کارکردهای ورزش است.

وی افزود : حضور شما در سیزم نشان دهنده نمایش قدرت ارتش در دنیا در بستر ورزش است.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه ورزش در ارتش شخصیت ساز است ، افزود امروز وقتی از تختی صحبت می‌کنیم از یک فرد فرهنگی ‌و نخبه اخلاقی صحبت می‌کنیم، نماد معرفت و پهلوانی و اخلاقی است. شاید هیچ کدام از شما عزیزان تعداد مدالهای این قهرمان را ندانید اما مرام او در ذهن تمام علاقمندان به ورزش حک شده و خواهد ماند چرا که ورزش پهلوان ساز است و مرام تختی از این مقوله رشد می کند.

صالحی امیری در پایان افزود: از تک تک شما تشکر می‌کنم و از جانب وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ، این تعهد اخلاقی را می‌دهم که هرگونه حمایتی که لازم باشد از ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران دریغ نخواهیم کرد و باور دارم با این طراز ملی در آینده قهرمانان ملی هم از همین هیاتهای ارتش روانه  خواهند شد.

در پایان هم امیر دریادار حبیب اله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش ضمن تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر و میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین خیر مقدم به ریاست کمیته ملی المپیک گفت: مهمترین مولفه و سرمایه تمام ارتش‌ها نیروی انسانی است و مولفه اصلی نیروی انسانی سلامت جسمی و روحی است.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: ورزش در ارتش جمهوری اسلامی ایران یک مولفه اثرگزار است نه یک تفریح در نتیجه در تربیت نیروی انسانی متخصص ، با نشاط و چابک بسیار حائز اهمیت است.

امیر سیاری تاکید کرد: ورزش در ارتش تعطیل بردار نیست، در شرایط خاص حتی در حین ماموریت ها و با توجه به شرایط جغرافیایی و آب وهوایی منطقه های مختلف کشور نوع  رشته‌ای ورزشی تفاوت پیدا می‌کند.

وی افزود: در یک سال گذشته و با توجه به شیوع بیماری کرونا حتی یک روز هم ورزش در کل ارتش تعطیل نشد و با اجرای دستورالعمل‌های شدید بهداشتی ورزش و تمرینات مخصوص آمادگی جسمانی در تمامی پادگان ها و حتی مراکز آموزشی اجرا شده است.

در پایان این مراسم رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش برای روسای جدید هیات های ورزشی ارتش آرزوی موفقیت کرد و به سازمان تربیت بدنی ارتش دستور داد که نسبت به دریافت گزارش های فعالیت‌های هیات های ورزشی آجا بطور مرتب اقدام شود و برنامه ریزی‌های لازم انجام گیرد تا تاثیر فعالیت های هیات‌ها در ارتقای توان رزم کارکنان و یگان ها مشاهده و بخوبی منعکس شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار ورزش