۷۲۹۴ چراغ روشنایی معابر جدید در هرمزگان نصب می‌شود

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: در ایام دهه فجر هفت هزار و ۲۹۴ چراغ روشنایی معابر جدید در سطح استان نصب می‌شود.

هاجر عبدی شامگاه دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در ۱۰ ماهه امسال نیز چهار هزارو ۴۴۲ چراغ روشنایی معابر به تاسیسات شرکت برق هرمزگان اضافه شد.
وی بیان داشت: هم اکنون ۲۸۵ هزار چراغ روشنایی معابر در سطح معابر هرمزگان روشن است که ضریب نفوذ روشنایی به شهرها و روستاهای استان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
این مسوول اظهارداشت: در ایام دهه فجر ۴۵ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی، ۱۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف زمینی، ۹۴ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی، ۱۳ کیلومتر شبکه فشار متوسط زمینی، ۲۴۰ دستگاه پست هوایی و ۳۵ دستگاه پست زمینی به بهره برداری می‌رسد. 
عبدی یادآورشد: در مجموع ۶۷ طرح برق رسانی در دهه فجر با هزینه ای افزون بر۷۵۶ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.
 وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون همچنین ۱۰۹ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۱۹۷ کیلومتر شبکه فشار متوسط به طول شبکه توزیع برق هرمزگان افزوده شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اضافه کرد: با نصب و بهره برداری از این طرح‌ها طول شبکه فشار متوسط هرمزگان به ۱۵ هزارو ۷۰۰ کیلومتر و شبکه فشار ضعیف به ۹ هزارو ۳۷۰ کیلومتر افزایش یافت.
وی ادامه داد: همچنین از ابتدای سالجاری تاکنون ۴۵۵ دستگاه ترانسفورماتور به ظرفیت ۶۷ مگاولت آمپر در هرمزگان نصب شد و با اضافه شدن این تعداد مجموع ترانسفورماتوری درحال بهره برداری استان به ۲۷ هزارو ۹ دستگاه به ظرفیت چهارهزار و ۷۷۵ مگاولت آمپر رسید.
 وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر ۷۲۲ هزار مشترک از خدمات شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان استفاده می‌کنند که ۱۵ هزار مشترک در سالجاری پذیرش شده‌اند. 
وی تصریح کرد: شبکه‌های توزیع برق در گستره وسیعی از  هرمزگان پراکنده شده که باتوجه به اقلیم خاص استان و وجود مناطق ساحلی و کوهستانی باعث شده نگهداری از شبکه و تاسیسات برق رسانی با چالش جدی روبرو شود. عبدی گفت: رطوبت بالای مناطق ساحلی باعث شده عمر مفید این تاسیسات به یک سوم کاهش یابد و پایداری شبکه را دچار اختلال کند. با این وجود تلاش می شود با سرویس به موقع تاسیسات، شبکه پایدار بماند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها