چهار خودرو غیرمجاز خاکبرداری در جهرم توقیف شدند

شیراز-ایرنا-سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم گفت: نیروهای یگان حفاظت این اداره، ۲ دستگاه لودر و ۲ دستگاه کامیون که در اراضی ملی بخش‌های سیمکان و کردیان از توابع این شهرستان توسط متخلفان از آنها به صورت غیر مجاز برای خاکبرداری و تخریب اراضی ملی استفاده می‌شد، توقیف کردند.  

مسعود طاهری قیری، دوشنبه در گفت‌و گو با ایرنا افزود: متخلفان با یک دستگاه لودر و ۲ دستگاه کامیون بدون مجوز در حال خاکبرداری و تخریب اراضی ملی در پلاک کبه بخش سیمکان بودند.

وی اضافه کرد: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان جهرم، این خودروها را پس از توقیف به پارکینگ انتظامی منتقل کردند و متخلفان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل داده شدند.

طاهری قیری بیان داشت: همچنین در پی دریافت گزارشی مردمی مبنی بر فعالیت غیر مجاز یک دستگاه لودر در اراضی ملی منطقه چدرویه بخش کردیان جهرم، نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی به محل نامبرده اعزام شدند.

او گفت: ماموران پس از اطمینان از ملی بودن اراضی با همکاری پاسگاه کردیان از ادامه فعالیت لودر جلوگیری کردند و آن را به پاسگاه کردیان انتقال دادند، فرد خاطی نیز برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

سرپرست اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان جهرم اظهار داشت: با حضور به موقع نیروهای منابع طبیعی از تخریب اراضی ملی منطقه چدرویه بخش کردیان جهرم به وسیله لودر جلوگیری شد.

طاهری قیری ادامه داد: هرگونه فعالیت بدون مجوز در اراضی ملی جرم است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود به همین سبب از شهروندان درخواست می‌کنیم با مشاهده هرگونه اقدامی در زمینه تخریب اراضی ملی مراتب را با شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها