بیش از سه هزار واحد مسکونی در کردستان بهره‌برداری می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: سه‌ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی محرومان و بلزسازی شده سیل، با حضو رمعاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور بهره‌برداری‌ می‌شود.

به گزارش ایرنا، بهرام نصراللهی زاده عصر دوشنبه در گفت‌وگوی خبری از سفر محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به کردستان در اواخر هفته جاری خبر داد.

وی با اشاره به اینکه معاون رییس جمهور روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه ۹۹ مصادف با ایام الله دهه فجر به استان کردستان سفر می کند، افزود: این سفر ششمین سفر محمد باقر نوبخت به استان کردستان است و  در این سفر ۲ روز مهمان استان کردستان خواهد بود.

نصراللهی زاده گفت: تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)، معاونین و مدیران ارشد و تعدادی از وزارتخانه ها و شمار دیگری از مقامات ملی و روسای سازمان ها و نهادها، معاون رییس جمهور را در سفر به استان کردستان همراهی خواهند کرد.

وی تاکید کرد: بهره برداری و واگذاری سه هزار و ۴۰۰ واحد مسکن محرومین و آسیب دیده از سیل در سطح روستاهای استان، اولین برنامه سفر نوبخت به استان کردستان است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان افزود: شروع عملیات اجرایی پروژه آبرسانی از سد آزاد به تصفیه خانه آب شرب شهر سنندج و افتتاح پروژه ازن زنی و ارتقای تصفیه خانه آب شرب این شهر،  بعنوان یکی از مطالبات برحق مردم سنندج و از پروژه های مورد تاکید رییس جمهور، دیگر برنامه سفر معاون رییس جمهور در ایام الله دهه مبارک فجر به  کردستان است.

نصراللهی‌زاده گفت: معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به کردستان پارک کوهستانی ۲۰ هکتاری کوچکه ره‌ش سنندج و پیاده راه فردوسی سنندج را افتتاح خواهد کرد ضمن اینکه مراسم پلاک کوبی سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی در شبکه جهانی شهرهای خلاق یونسکو با حضور وی برگزار می شود.

وی  یکی از مهمترین پروژه های مورد توجه دولت تدبیر و امید را ارتقای شاخص آسفالت راه‌های روستایی استان برشمرد و گفت: در سالهای اخیر نزدیک به هزار کیلومتر راه روستایی در استان آسفالت شده  که ۱۴۶ کیلومتر آن در  سفر معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افتتاح خواهد شد.

 نشست با مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، حضور در صداوسیمای مرکز کردستان، بازدید از مراحل ساخت سریال تاریخی سنجر خان، بازدید از پروژه در حال احداث راه آهن همدان – سنندج، بازدید از عملیات اجرایی احداث چهار هزار و ۳۰۰  هکتار باغات مثمر در پایاب سد آزاد از دیگر برنامه های سفر معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در کردستان خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها