برخی بجای جذب مردم دنبال دفع و واگرایی هستند

قم- ایرنا- دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری قم با تاکید بر اهمیت بازخوانی فرهنگ انقلاب برای جوانان و نسل سوم و چهارم انقلاب، گفت: امروزه برخی افراد به جای آن که همانند امام و رهبری، دنبال جذب حداکثری مردم باشند، دنبال دفع و واگرایی هستند.

به گزارش عصر دوشنبه ایرنا، حجت‌الاسلام علی بنایی در مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که به‌صورت مجازی برگزار شد،‌ افزود: اگر جوانان ما با شناخت بُن مایه های انقلاب و اهداف و آرمان‌های امام آشنا شوند و به اهمیت فرهنگ انقلاب پی ببرند، قطعا توطئه‌های دشمنان ناکام خواهد ماند و بدخواهان چه در فضای مجازی و چه در سایر محیط‌های علمی و فرهنگی تاثیر گذار نخواهند بود.

وی اضافه کرد: جوانان ما  فضای انقلاب را درک نکرده‌اند و نسبت به تحول و دگرگونی عظیمی که انقلاب در همه ابعاد جامعه ایجاد کرد، شناخت درستی ندارند.

وی ادامه داد: برخی دوستان انقلاب هم به‌جای آن‌که همانند امام و رهبری به‌دنبال جذب حداکثری باشند، به‌دنبال واگرایی هستند و با امکانات و ظرفیت‌هایی که ‌در اختیار دارند، به‌جای این‌که به تبیین و تشریح نقاط قوت در ابعاد جهانی بپردازند، به خودزنی و فرسایش نیروهای انقلاب روی آورده اند، غافل از آنکه این دقیقا خواسته دشمن است که‌ ما بخودمان مشغول شویم و از وظایفی که انقلاب بردوش ما گذاشته است شانه خالی کنیم.

بنایی گفت: ما باید ویژگی‌های انقلاب را برای نسل جوان تشریح کنیم و مسائل و اولویت‌های نخستین انقلاب، به‌درستی برای آن‌ها تبیین شود؛ زیرا اگر جوانان ما این مباحث را بدانند و به اهمیت فرهنگ انقلابی پی ببرند، قطعا توطئه‌های دشمنان بر روی آن‌ها تاثیری نخواهد داشت.

وی با اشاره به صدور انقلاب گفت: پس از ۴۲ سال، انقلاب  اسلامی هنوز در دنیا مخاطب دارد و آثار مستقیم آن در دنیا با دشمنی استکبار جهانی هر روز عیان‌تر می‌شود و این به دلیل جایگاه رفیع انقلاب است؛ بنابراین نباید حرف‌هایی بزنیم که انقلاب را تضعیف کنیم و باید همه به دنبال حفظ اهداف و مبانی انقلاب بوده و در استمرار آن کوشش کنیم.

 وی خاطرنشان کرد: امام راحل توانست بر اساس شناخت و برداشتی که از اسلام ناب محمدی(ص) داشت، احساسات ملی و مذهبی ایرانیان را در کنار هم جمع کرده و انقلاب اسلامی عظیم ملت بزرگ ایران را شکل بدهد.

دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری قم افزود: امام با عنایت الهی و پشتیبانی مردم نهضت  اسلامی را آغاز کرد و مردم غیور و رشید ایران در پاسخ به ندای مرجعیت شیعه بپاخاستند و انقلاب را به پیروزی رساندند؛ این خصلت ایثارگرایانه امام راحل بود که برای پیروزی اسلام و مسلمانان از تمام هستی، آبرو و اعتبار علمی و دینی خودش مایه گذاشت و این باید برای همه ما درس آموزنده‌ای یاشد.

وی با اشاره به این‌که  وظیفه حیاتی ما شناخت بنیان‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و تاکید بر ارزش‌های برآمده از آن است، گفت: امام راحل در همه جا تاکید بر «همه باهم بودن» داشت و رمز پیروزی انقلاب را وحدت همگانی بین همه اقشار جامعه می دانست؛ سرمایه اجتماعی پر توانی که امام آن‌را ایجاد کرد و با مدیریت همه‌جانبه آن را به فعلیت رسانید

وی افزود: بنابراین «همه باهم بودن» رمز پیروزی ماست و باید همگان در حفظ این سرمایه و تقویت آن احساس مسولیت کنیم و بدانیم که وحدت، رسالت امروز انقلابی ماندن است.

از ۱۲ بهمن سالروز ورود امام خمینی(ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران به میهن در سال ۱۳۵۷ تا ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در همان سال، دهه فجر نامیده می‌شود./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها