کلنگ احداث ۳ هزار واحد مسکن محرومان در ارومیه برزمین زده شد

ارومیه- ایرنا- کلنگ احداث سه هزار واحد مسکن محرومان با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در روستای آلمان آباد ارومیه بر زمین زده شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور روز دوشنبه در آیین کلنگ زنی این سه هزار واحد در روستای آلمان آباد ارومیه گفت: ویژگی مهم این مساکن محرومان، نداشتن الزام برای آورده شخصی افراد متقاضی است و هزینه آن را دولت متقبل می شود.

علیرضا تابش افزود: اولویت اجرای این طرح ها، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و خانواده معظم شهداست.

وی اضافه کرد: زمان اجرای این طرح ها، یک سال است ولی مساکن محرومان در آذربایجان غربی ۶ ماهه احداث می شود.

وی اظهار کرد: اگر این کار صورت گیرد، رکوردی در ساخت مسکن محرومان در کشور زده خواهد شد.

به گزارش ایرنا، قرار است سه هزار واحد مسکن محرومان در آذربایجان غربی ساخته شود.

همچنین رییس سازمان برنامه و بودجه از پروژه تالار مرکزی ارومیه که یکی از قدیمی ترین پروژه های فرهنگی آذربایجان غربی است، بازدید کرد.

نوبخت در این بازدید هم گفت : ۲۲۰ میلیارد ریال برای خرید ست های نور و موسیقی این مجتمع پرداخت خواهد شد و امیدوارم قبل ازتعطیلات عید امسال به بهره برداری برسد.

تالار مرکزی ارومیه یک چهارم فضای فرهنگی و هنری آذربایجان‌غربی را شامل می‌شود و کل فضای فرهنگی و هنری استان نزدیک به ۷۴ هزار متر مربع بوده که تالار مرکزی ارومیه به تنهایی بالغ بر ۱۸ هزار و ۲۰۰ متر مربع است.

بهره برداری از این تالار می‌تواند این استان را مرکز توجه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در منطقه، حتی کشورهای همجوار قرار دهد.

تالار مرکزی ارومیه شاخص ترین پروژه فرهنگی استان از سال ۱۳۸۶ آغاز شده است؛ این طرح تا سال ۱۳۹۲ کمتر از ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با عزم جدی دولت در اتمام آن هم اکنون به بهره برداری رسید .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =