۱۵۰۰ میلیارد ریال به تونل انتقال آب دریاچه ارومیه اختصاص یافت

ارومیه- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای ادامه روند احداث تونل انتقال آب کانی سیب به دریاچه ارومیه اختصاص یافته است.

محمدباقر نوبخت روز دوشنبه در بازدید از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه که با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، عیسی کلانتری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، مدیران دستگاه های اجرایی استانی و ادارات مرتبط با احیای دریاچه برگزار شد، افزود: افتتاح این پروژه و انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه در احیای دوباره این دریاچه بسیار مهم و اثرگذار است.

وی زمان تقریبی اتمام پروژه را تا اواخر دولت یازدهم عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه ها و استهلاک تجهیزات، اعتبار جدیدی تا هفته آینده به این طرح تزریق خواهد شد و مجریان طرح نیز برای افتتاح طرح تا پایان خرداد ماه سال آینده قول مساعد دادند.

معاون رییس جمهوری اضافه کرد: در حال حاضر از  مجموع ۳۶ کیلومتر تونل انتقال آب نزدیک به هزار و ۴۰۰ متر باقی مانده که به دلیل بالا بودن حجم زهکشی  پیشرفت کار را رو به کندی برده است.

وی گفت: با افتتاح این تونل سالانه نزدیک به ۶۵۰ میلیون مترمکعب آب روانه دریاچه ارومیه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، این تونل ۳۶ کیلومتری قرار است آب سد کانی سیب در جنوب آذربایجان غربی را به دریاچه ارومیه منتقل کند و مهمترین طرح احیای دریاچه ارومیه به شمار می رود.

معاون رییس جمهوری همچنین از بیمارستان در آستانه افتتاح جامع زنان ارومیه بازدید کرد.

این بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی نیز قرار است طی هفته های آتی به بهره برداری برسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها