پایگاه مقاومت بسیج جامعه پزشکی هلال احمر ملایر راه‌اندازی شد

همدان- ایرنا- پایگاه مقاومت بسیج جامعه پزشکی دانشمند شهید «محسن فخری‌زاده» همزمان با دومین روز از ایام دهه فجر در جمعیت هلال احمر ملایر راه‌اندازی افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، امام جمعه ملایر روز دوشنبه در این آیین اظهار داشت: کادر پزشکی، درمان فوری، تجهیزات پزشکی و کار جهادی در این حوزه یکی از نیازمندی‌های جمعیت هلال احمر است که حضور جامعه پزشکی برای رفع این نیازها ضروری است.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری با اشاره به اینکه در بسیاری از امور نیاز مُبرم به جامعه پزشکی است افزود: اقدامات جهادی جمعیت هلال احمر با قرار گرفتن بسیج جامعه پزشکی در کنار امدادگران این جمعیت می‌تواند نتیجه‌بخش باشد.

وی با اشاره به نقش اثرگذار شادروان آیت‌الله میرشاه‌ولد رهبر مبارزات انقلابی مردمی ملایر بیان کرد: همان‌گونه که جمعیت هلال احمر وظیفه مدیریت بحران را در مواقع بحرانی بر عهده دارد، آیت‌الله میرشاه‌ولد نیز به عنوان رهبر مبارزات انقلابی مردمی این شهرستان، مدیریت رهبری مردم ملایر را در دوران بحران شکل‌گیری انقلاب بر عهده داشت.

حجت الاسلام برقراری ادامه داد: همه این امنیت، آرامش و رشد و توسعه‌ای که شاهد آن هستیم، حاصل مدیریت بحران اوایل انقلاب به رهبری آیت‌الله میرشاه‌ولد است.

مسوول بسیج جامعه پزشکی استان همدان نیز با اشاره به فعالیت ۲۰ کانون بسیج جامعه پزشکی در این استان گفت: بسیج جامعه پزشکی در چهار حوزه امداد و درمان، جذب و سازماندهی، علمی پژوهشی و فرهنگی فعال است.

حمید بهرامی‌خو بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان را یکی از مجموعه‌های فعال بسیج جامعه پزشکی دانست و اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را به عنوان یکی از مهمترین مانورها و فعالیت‌های مهم بسیج عنوان کرد که در کاهش شیوع ویروس کرونا تأثیر زیادی داشت.

وی یادآور شد: با اجرای این طرح و رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، میزان ورودی بیماران، آمار مرگ و میر و بستری بیماران مبتلا به کووید۱۹ در این استان کاهش چشمگیری یافته و آمار فوتی‌ها بین صفر تا چهار نفر متغیر است.

بهرامی‌خو همچنین گفت: نسبت به برگزاری برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و اجرای مانور با همکاری جمعیت هلال احمر این شهرستان آمادگی لازم را داریم.

فرزند آیت‌الله میرشاه‌ولد نیز به رشد و بالندگی نظام جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: جمعیت هلال احمر در کنار تمامی فعالیت‌های انسان‌دوستانه و امدادرسانی خود در داخل و خارج از کشور، کاری جهادی انجام می‌دهد که جهاد آنها از نوع جهاد در راه خدا است.

حجت الاسلام «سیدحمید میرشاه‌ولد» بیان کرد: امدادگران جمعیت هلال احمر باید در کنار امدادرسانی و نجات جان مردم، هر کدام مبلّغ انقلاب و اسلام باشند.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) با وجود تمامی سختی‌ها، تبعید و زندان، نهضت خود را به راه انداخت و مقابل ظلم و ستم ستم‌شاهی ایستاد تا انقلاب به پیروزی رسید.

حجت الاسلام میرشاه‌ولد با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران به رهبری رهبر معظم انقلاب زمینه‌ساز ظهور امام عصر(عج) و جهانی خواهد شد گفت: آیت الله میرشاه‌ولد در کنار مردم بااخلاص و متدین با پیروی امام خمینی(ره)، همان خط و مشی امام(ره) را در این شهرستان ادامه داد و بی‌تردید با تداوم این راه، ثمره‌های بهتری از انقلاب اسلامی نصیب جامعه خواهد شد.

در این آیین حکم فرماندهی پایگاه مقاومت بسیج جامعه پزشکی شهید فخری‌زاده به «شهاب عظیمی» سرپرست جمعیت هلال احمر ملایر اهدا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها