۱۰۰ پروژه برق رسانی دهه فجر در کرمان افتتاح می شود

کرمان - ایرنا - معاون برنامه ریزی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان گفت: یکصد پروژه برق رسانی با هزینه ۵۱۳ هزار میلیون ریال اعتبار، همزمان با ایام دهه فجر در شمال استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایرنا، احمد گنجعلیخانی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه‌های برق رسانی آماده افتتاح در این ایام دهه فجر افزود: جایگزینی ۲۰۰ کیلومتر شبکه سیمی با کابل خودنگهدار در راستای کاهش تلفات و خاموشی ها از شاخص ترین پروژه های قابل افتتاح است.

وی بیان کرد: احداث شبکه روشنایی معابر در بلوارهای شهیدصدوقی، پزشک، شهید هدایت و پل شهید بادپا در شهرکرمان، کمربندی غربی زرند، تامین برق شهرک های امام حسن فاز ۵ و ۶ و ثامن ۲ در شهر کرمان و شهرک امام رضا ع در شهربابک در این ایام به بهره برداری خواهد رسید.

معاون برنامه ریزی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان اظهار داشت: همچنین برق رسانی به پنج روستای فاقد برق با جمعیت ۷۶ خانوار  از مهمترین طرح‌هایی آماده بهره برداری حوزه انرژی در شمال استان کرمان در دهه فجر است.

وی ادامه داد: در راستای اجرای این پروژه‌ها نیز اقداماتی از جمله احداث و اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی به طول ۱۵۳ کیلومتر، نصب و تعویض ۲۶۶ دستگاه ترانسفورماتور هوایی و زمینی، نصب انشعاب  ۱۴۸ هزار ۳۲ مشترک جدید و نصب بیش از ۲ هزار و ۶۷۰ دستگاه چراغ در معابر انجام شده است.

گنجعلیخانی با اشاره به پروژه‌های قابل کلنگ‌زنی در ایام‌الله دهه فجر گفت: بیش از ۱۲۰ پروژه برق با اعتبار ۶۱۳ هزار میلیون  ریال در این ایام در استان کرمان کلنگ‌زنی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی روستاهای بیش از ۱۰ خانوار جمعیت شمال استان از نعمت برق بهره مند شده اند، گفت: سال گذشته تعداد ۶۴۱ هزار ۷۰۰ مشترک برق در شمال استان ثبت شده بود که طی ۱۰ ماه سال جاری این تعداد به ۶۵۶ هزار ۵۳۲ مشترک رسیده که نسبت به سال گذشته حدود ۱۵ هزار مشترک افزایش داشته ایم.

 معاون برنامه ریزی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان با اشاره به ارائه خدمات غیر حضوری از طریق درگاه های الکترونیکی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۶۲۳ هزار  مشترک و معادل ۹۵ درصد از مشترکین استان کرمان از این نوع خدمات استفاده می کنند.

وی تاکید کرد: در سال جاری پیش بینی شده  تلفات برق شمال استان  به ۱۰.۵ درصد برسد  که امید است با برنامه‌ریزی خوب انجام شده و اجرای پروژه های مربوطه  این عدد در سال آتی تک رقمی شود، اگر چه حوادث برق را نمی‌توان به صفر رساند،  اما به راحتی می‌توان با رعایت اصول ایمنی از وقوع آنها پیشگیری کرد،

گنجعلیخانی با اشاره به اجرای طرح هوشمندسازی مراکز اتفاقات و عملیات (طرح هما) افزود: با اجرای این طرح تماس های مردمی با مرکز ۱۲۱ بدون نیاز به اپراتور مستقیما در سیستم ثبت و نیروهای اتفاقات با استفاده از تبلت های موجود در خودرو ها به محل مراجعه و نسبت به رفع خاموشی اقدام می نمایند.

وی با بیان اینکه ۸۵ نوع خدمت در شرکت توزیع برق شمال کرمان بدون نیاز به مراجعه حضوری به ارباب رجوع ارائه می شود گفت: واگذاری ۴۴ نوع خدمت به دفاتر پیشخوان دولتبه  منظور کاهش مراجعات مردمی و تسهیل در خدمات رسانی به مشترکین  از پروژه های مهم سال جاری در حوزه عملیاتی شرکت توزیع برق شمال استان محسوب می شود.

شرکت توزیع برق شمال استان کرمان وظیفه تامین و توزیع برق مطمئن و پایدار برای هفت شهرستان شمال استان را بعهده دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =