آینده «زیدان» در مادرید روی میز قمار لیگ قهرمانان اروپا

تهران- ایرنا- رئال مادرید از کورس قهرمانی لالیگا خارج شده، با کوپادل‌ری وداع و سوپرجام را هم تسلیم کرده است و حالا «زین الدین زیدان» برای اطمینان از داشتن شغلش روی نیمکت کهکشانی‌ها، باید جام لیگ قهرمانان را دوباره به مادرید بیاورد.

به گزارش ایرنا، شانس‌های کهکشانی‌ها برای فتح سه جام مختلف ظرف مدت دو هفته دود هوا شد؛ باخت به اتلتیک بیلبائو و آلکویانو پایان حضورشان در سوپرجام و جام حذفی اسپانیا بود و شکست برابر لوانته در لالیگا نیز اتلتیکومادرید صدرنشین را با ۱۰ امتیاز فاصله، در صدر جدول غیرقابل دسترس کرده است.

زیدان برای اطمینان از اخراج نشدن باید لیگ قهرمانان را ببرد

حالا همه چیز به لیگ قهرمانان بستگی دارد؛ آینده زیدان در معتبرترین رقابت باشگاهی قاره سبز روی میز قمار است و تنها با فتح چهاردهمین جام قاره‌ای برای رئال، مرد فرانسوی قادر است از حفظ شغل خود در مادرید اطمینان حاصل کند.

نخستین مانع در این مسیر دیدار یک هشتم برابر آتالانتا در ۲۴ فوریه و ۱۰ مارس است. پیش از آن، زیدان ۲۵ روز برای آماده سازی تیمش فرصت دارد که برنامه هجومی رئال را برای هفت بازی سرنوشت ساز تدوین کند. در چهار دیدار آتی رئال برابر اوئسکا، ختافه، والنسیا و رئال وایادولید تا برگزاری دیدار رفت برابر آتالانتا باید انتظار تغییرات زیادی در ترکیب این تیم را داشته باشیم. زمانی که مادریدی‌ها با ایتالیایی‌ها دیدار کنند، زیدان باید بهترین ترکیب هجومی خود را در تمامی فازها به دست آورد.

تنها علامت سوال در ترکیب منتخب رییس فرانسوی

باتوجه به اینکه زیدان به وضوح اعلام کرده است که به بیشتر از ۱۳ یا ۱۴ بازیکن اعتماد کامل ندارد، تنها یک علامت سوال به وجود می‌آید؛ در شرایط معمول «ادن هازارد» در حمله «کریم بنزما» و «مارکو آسنسیو» را همراهی می‌کند اما اگر مرد بلژیکی همچنان به لغزش ادامه دهد، «لوکاس واسکز» شاید تایید زیدان را گرفته و آسنسیو به بال چپ نقل مکان کند.

و اما روی نیمکت، «رودریگو گوئز» به نظر برای دیدار برابر آتالانتا از مصدومیت رها نخواهد شد و باتوجه به شرایط، «فدریکو والورده» و «وینیسیوس جونیور» که به ترتیب ۴۵ و ۴۷ درصد تمام زمان‌های بازی رئال را در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ به میدان رفته‌اند، تنها تعویض‌های زیدان برای پستی به شدت قابل توجه خواهند بود.

زیدان احتمالا در لالیگا از راموس زیاد استفاده نخواهد کرد

در این بین، توقف مذاکرات مادریدی‌ها با «سرخیو راموس» مانع احتمالی دیگری برای زیدان محسوب می‌شود و هرچه شرایط بیشتر ادامه داشته باشد، تاثیر منفی بیشتری در جو باشگاه به وجود خواهد آورد.

در هر حال، احتمالا باید انتظار داشته باشیم که زیدان کاپیتان تیمش را برای لیگ قهرمانان سرحال نگه دارد زیرا آمار و ارقام رئال در غیاب راموس، گویای همه چیز است. پنج شکست از هشت شکست رئال در این فصل بدون راموس رقم خورده و این آمار در اروپا بیشتر از این فاجعه بار است؛ آنها از ۱۰ شکستی که در لیگ قهرمانان متحمل شدند، هشت بار در غیاب مرد ۳۴ ساله خط دفاعی کهکشانی‌ها بوده است.

رکورد و آمار رئال پس از بازگشت زیدان به هیچ عنوان برای افتخار اروپایی مناسب نیست

مادریدی‌ها در نخستین دوره حضور زیدان تنها ۱۶ بار در مجموع ۱۴۹ بازی باختند اما در دوره دوم در ۹۰ بازی تاکنون ۱۹ بار طعم شکست را چشیده‌اند. تمامی شواهد حاکی از آن است که قهرمانی در لیگ قهرمانان در این فصل بیشتر از هر زمان دیگری دشوار است. از زمان کوچ «کریستیانو رونالدو» به تورین در سال ۲۰۱۸، رئال موفق به صعود از یک هشتم نشده و تنها جام بزرگ آنها در این دوران، لالیگای غیرعادی و کرونازده فصل گذشته بوده است.

و حالا قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا تنها راهی است که رئالی‌ها می‌توانند با تکیه به آن، به سه فصل اخیر نگاه کرده و در دل خود درجه‌ای از رضایت را حس کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار ورزش