فرماندار: ۶۳ طرح‌ سمنان با ۴.۵ هزار میلیارد ریال دهه فجر افتتاح می‌شود

سمنان- ایرنا- فرماندار سمنان گفت: ۶۳ طرح عمرانی و اقتصادی این شهرستان با اعتبار چهارهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به مناسبت دهه فجر افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرنا، نادر فخری عصر دوشنبه در نشست خبری به مناسبت تشریح طرح‌های آماده افتتاح و کلنگ‌زنی دهه فجر شهرستان سمنان در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار داشت: ۴۹ طرح عمرانی با اعتبار یکهزار و ۱۳۰ میلیارد ریال و ۱۴ طرح اقتصادی با اعتبار سه‌هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال در این شهرستان به مناسبت دهه فجر افتتاح می‌شود.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی ١۴ طرح‌ با اعتبار ۵۷۰ میلیارد ریال دهه فجر امسال در شهرستان سمنان آغاز می‌شود.
فخری تصریح کرد: در مجموع پنج‌هزار و ۷۰ میلیارد ریال برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های اقتصادی و عمرانی شهرستان سمنان در دهه فجر هزینه شده است.
وی ادامه داد: از مجموع ۷۷ طرح آماده افتتاح و کلنگ‌زنی در شهرستان سمنان، ۶۳ طرح افتتاح و عملیات اجرایی ۱۴ طرح آغاز می‌شود.
فرماندار سمنان اضافه کرد: تقویت امید و نشاط در جامعه، تقویت همبستگی، وحدت، صمیمیت و یکدلی رویکرد اصلی در برگزاری برنامه های دهه فجر امسال در شهرستان سمنان است.
فخری اظهار داشت: افتتاح اورژانس حوادث و مرکز سوانح و سوختگی با ۵۸۰ میلیارد ریال اعتبار یکی از مهمترین طرح‌های آماده بهره‌برداری به مناسبت دهه فجر در سمنان است.
وی ادامه داد: مجتمع بزرگ فرهنگی سمنان با برگشت اعتبار ۴۴۰ میلیارد ریال اکنون در مرحله انتخاب پیمانکار است و به زودی عملیات اجرایی طرح آغاز می‌شود.
وی با اشاره به تلاش بی وقفه دشمنان برای توطئه و دسیسه علیه نظام اسلامی و القای ناکارآمدی نظام به ویژه برای جوانان ایران، تصریح کرد: ایام الله دهه فجر فرصت بسیار خوبی برای روشنگری، رفع شبهات و تبیین دستاوردهای عظیم و غیرقابل شمارش انقلاب اسلامی است.
فرماندار سمنان با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به منظور مبارزه با شیوع کرونا، گفت: براساس پیش‌بینی متخصصان در صورت شیوع موج چهارم کرونا، این موج قدرت سرایت و کشندگی بیشتر دارد و از این جهت شهرستان سمنان با درنظرگرفتن تمهیداتی به دنبال پیشگیری و کنترل شیوع کرونا است.
وی ادامه داد: معاونت مشارکت‌های مردمی، آموزش و رسانه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا شهرستان سمنان با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مقابله با کرونا و پیروی همگان از ستاد ملی مدیریت مقابله با این ویروس منحوس تشکیل شده است که در شهرستان سمنان فعال هستند. 
فخری با بیان اینکه سبک زندگی و کار باید متناسب با شیوع کرونا برنامه ریزی شود، گفت: تقویت بخش عملکردی مسئولان با ساختاری منعطف ، پویا و موقت در سه معاونت سلامت ، پیشگیری و مقابله ، اقناع سازی و مشارکت مردمی در دستور قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در شهرستان سمنان است.
وی بیان کرد: رویکرد سه معاونت قرارگاه عملیاتی جذب و مشارکت حداکثری ظرفیت‌های اجتماعی و مردمی در شهرستان سمنان برای مقابله با شیوع کرونا است.
فخری یادآور شد: سه برنامه برای مقابله با کم‌آبی در شهرستان سمنان برنامه‌ریزی شده و پیگیری می‌شود.
وی ادامه داد: تکمیل و بهره‌برداری از شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه فاضلاب برای مدیریت آب در شهرستان سمنان دنبال می‌شود.
وی بیان کرد: اجرای شبکه فاضلاب ۸۵ درصد پیشرفت دارد و تکمیل شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه فاضلاب در حال انجام است. 
فخری تصریح کرد: اکنون هفت‌ چاه با دبی حداقل ۱۴۰ لیتر بر ثانیه آب تولید می‌کند که برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شود که باید با تکمیل شبکه فاضلاب، این آب برای صنعت و در مواقع کم‌آبی برای آشامیدنی استفاده و از آب تصفیه شده فاضلاب برای آبیاری فضای سبز استفاده شود.
وی افزود: ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار سالجاری برای انتقال آب از سد فینسک با کمک عباس گلرو نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه اختصاص یافته است.
وی یادآور شد: طرح انتقال آب از سد فینسک در حال اجرا است و باید ۲ روستا جابه‌جا شود و این اقدامات با جدیت دنبال می‌شود.
فخری اظهار داشت: طرح استفاده از چاه‌های نفت برای رونق اقتصادی در سمنان و کشاندن پیمانکاران قدر اقتصادی به این شهرستان برای تامین سرمایه انتقال آب خزر دنبال می‌شود.
وی تصریح کرد: حفظ دانشگاه فرزانگان برای مردم سمنان نیز با اهتمام ویژه دنبال می‌شود.
فرماندار سمنان گفت: تبلیغات برای انتخابات باید در زمان قانونی انجام شود و تامین سلامت برگزاری انتخابات خط قرمز است و تامین امنیت اولین وظیفه فرماندار است.
وی ادامه داد: ۲۵ درصد اراضی کشاورزی سمنان سامانه نوین آبیاری اجرا شده و باید این سامانه توسعه یابد.
وی یادآور شد: شورای ترافیک شهرستان سمنان در حال اصلاح است و از این پس ریاست شورای ترافیک برعهده فرمانداری است. 
فخری افزود: ۱۵ ساعت کارشناسی برای تصویب لایحه تعرفه عوارض شهرداری انجام شده تا بدون نقص باشد.
وی بیان داشت: اداره زندان در کاروانسرای تاریخی از ۱۳ رجب پنجم اسفند جابه‌جا خواهد شد و دیوار در آن روز خراب می‌شود.
وی ادامه داد: تکمیل پل شهید ترحمی دنبال می‌شود و باید رسانه‌ها نیز در تکمیل طرح‌ها پویا باشند و مطالبه کنند.
فخری بیان داشت: تکمیل‌ پل شهرک صنعتی در سمنان دنبال می‌شود.
فرماندار سمنان گفت: سلامت، معیشت و اقتصاد، انتخابات و امنیت در اولویت فرمانداری سمنان است.
وی تصریح کرد: نرخ بیکاری پایین و وضعیت اشتغال مناسب عامل مهم امنیت بالای سمنان است و اگر در زمینه توسعه و صیانت اشتغال تمرکز نشود تهدیدی برای سمنان محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: وضعیت شهرستان سمنان در زمینه اشتغال وضعیت مطلوب در رتبه دوم قرار دارد.
وی با اشاره به ظرفیت گردشگری شهرستان سمنان گفت: توسعه گردشگری و اشتغالزایی در این شهرستان با کمک و مشاوره نخبگان دنبال می‌شود.
فرماندار سمنان گفت: تحقق شعار جهش تولید با چهار رویکرد راهبردی در این شهرستان دنبال می‌شود. 
وی افزود: تکمیل جاده سمنان- فیروزکوه، تامین و تکمیل ۲ زیرساخت اصلی فرودگاه سمنان شامل هواشناسی و سامانه سوخت‌رسانی دنبال می‌شود.
وی بیان داشت: طرح تخصیص ۱۰ درصد از پرداختی عوارض ارزش افزوده واحدهای تولیدی این شهرستان برای ورزش شهرستان سمنان دنبال می‌شود.
بنا بر اعلام  علیرضا آشناگر استاندار سمنان، ۵۵٩ طرح با مجموع اعتبار هزینه و پیش‌بینی شده ٢ هزار و ٢٨۶ میلیارد تومان به برکت دهه فجر انقلاب اسلامی در این استان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها