حضور حداکثری و مشارکت در انتخابات ضرورت امروز کشور است

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از اتفاقات مهم و پیش‌رو است و حضور حداکثری و مشارکت در انتخابات جدی و مهم است تا بار دیگر دشمنان مایوس شوند.

علی مصطفوی روز دوشنبه در نشست سیاسی، فرهنگی در شهرستان اشنویه اظهار داشت: ترغیب افراد توانمند و کسانی‌که توانایی لازم را دارند، جهت ثبت‌نام و کاندیدا شدن مهم و ضروری است و حضور حداکثری و گسترده در انتخابات اصل اساسی است که نباید از آن غافل شد.

وی افزود: وجه تمایز انقلاب ما با سایر انقلاب‌ها، مردمی بودن انقلاب است که این انقلاب توسط مردم صورت گرفته و توسط مردم نیز صیانت و حفاظت می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: استکبار جهانی همانند اول انقلاب اکنون نیز با تحریم‌ها، فشارهای زیادی را وارد کرده و دولت با اتکا به مردم به مسیر خود با موفقیت ادامه داده‌است.

وی بیان کرد: شهرستان اشنویه علاوه بر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری و کشاورزی دارای ظرفیت انسانی است و امثال سیامند رحمان،شورش نصیری،حسن جانفشان و دیگر قهرمانان و نام‌آوران در عرصه ملی و جهانی خوش درخشیده‌اند.

وی با بیان اینکه استفاده از بانوان در دولت تدبیر همیشه مورد تاکید بوده‌است، افزود: اهمیت و بهای بسیار به حضور بانوان در پست‌های مهم داده شده و هرگاه به بانوان تکیه کرده‌ایم بازده خوبی داشته و موفقیت حاصل شده‌است.

فرماندار اشنویه نیز در این جلسه با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها و فشارهای ظالمانه با تلاش مسوولان و همت مردم شاهد توسعه و پیشرفت شهرستان هستیم، افزود: ۲۹ مجوز دایمی و موقت سازمان مردم نهاد در این شهرستان صادر شده‌ و اکنون ۱۸ سمن در این شهرستان فعالیت دارند.

عبدالسلام مام‌عزیزی گفت: ۷۴ روستا در این شهرستان وجود دارد که ۴۰ روستا از نعمت گاز بهره‌مند هستند و ۳۱ روستا نیز به پیمان واگذاری شده ودر مرحله اجرای عملیات هستند و در حال عقد قرارداد سه روستای باقی مانده هستیم و در نوع خود انقلاب گازرسانی در این شهرستان رخ داده‌است.

وی گفت:از مجموع ۱۸۴ کیلومتر رراه روستایی فقط ۱۵ کیلومتر فاقد آسفالت است و امیدواریم با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته ۱۵ کیلومتر نیز به پیمان واگذار شود.

وی ادامه داد:قبل از دولت تدبیر و امید۴۰۷ کلاس درس در این شهرستان وجود داشت و با همت والای خیرین و تلاش‌های مسوولان ۱۷۳ کلاس درس به مجموع فضای آموزشی این شهرستان اضافه شد.

فرماندار اشنویه با بیان اینکه در این شهرستان شاهد مهاجرت معکوس هستیم، ادامه داد:خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته و توجه به روستاها و عمران روستایی شاهد مهاجرت شهرنشینان به روستا هستیم و ۱۱۰ درخواست نیز جهت سرمایه‌گذاری در ناحیه صنعتی نالوس واصل شده که تاکنون  با ۲۰ درخواست موافقت شده‌است.

در این جلسه معتمدان و فعالان اجتماعی فرهنگی نیز به بیان انتقادات و نقطه نظرات پرداختند.

در دومین روز از دهه مبارک فجر و با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی، ۱۷ طرح عمرانی و خدماتی با ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه امروز دوشنبه در شهرستان‌ مرزی اشنویه به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها