یک هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال طرح در خمین به بهره‌برداری رسید

خمین- ایرنا- استاندار مرکزی گفت: ۹۵ طرح با اعتبار یک هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال به طور همزمان در دومین روز از ایام‌الله دهه فجر در شهرستان خمین به بهره‌برداری رسید.

سید « علی آقازاده»  روز دوشنبه در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی و اقتصادی خمین افزود: یکهزار و ۵۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم رهاورد بهره‌برداری از این طرح‌ها است.  
وی در خصوص بهره‌برداری از طرح‌های پزشکی و درمانی خمین اظهار داشت: محل اسکان  پزشکان یکی از این طرح‌ها است که در کمتر از ۱۵ ماه با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال احداث و تجهیز شده است.  
استاندار مرکزی با بیان اینکه بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی خمین نیز در چند ماه آتی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: طرح‌های دانشکده علوم پزشکی خمین، وضعیت بهداشت و درمان این شهرستان را متحول می‌کند.
وی  با یادآوری بهره برداری از دستگاه‌های سی تی اسکن، اکسیژن ساز و امحای زباله در بیمارستان امام خمینی(ره) خمین افزود: این طرح ها موجب ارتقای سطح بهداشتی و درمانی زادگاه امام راحل شده‌اند.

شهرستان خمین به مرکزیت شهری به همین نام در جنوبی‌ترین قسمت استان مرکزی واقع شده  و زادگاه حضرت امام خمینی بنیانگدار نظام جمهوری اسلامی است.

خمین که ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد، از شمال شرقی به محلات، از شمال غربی به اراک و از شرق به بخش مرکزی شهرستان محلات و از جنوب به بخش مرکزی گلپایگان و از مغرب به بخش چاپلق (غربی)  الیگودرز محدود شده و دارای دو نقطه شهری و  ۱۸۲ روستا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها