دانشگاه‌ها زمینه حضور دانشجویان دارای واحدهای عملی را فراهم کنند

رییس سازمان امور دانشجویان گفت: دانشگاه‌ها زمینه حضور دانشجویان دارای واحدهای عملی، آزمایشگاهی و مشغول تدوین پایان نامه را در دانشگاه فراهم کنند تا فراغت از تحصیل آنها دچار تعویق و تعلیق نشود و برنامه های زندگی‌شان به هم نخورد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، مجتبی صدیقی در شصت و هفتمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌های کشور که به صورت آنلاین برگزار شد، افزود: الکترونیکی شدن خدمات این سازمان در قالب سامانه سجاد، سهولت در پیگیری و سرعت در خدمات رسانی به دانشجویان، دانش آموختگان و سایر دریافت کنندگان خدمت از این سازمان را به دنبال داشته است.

کاهش مراجعان حضوری با تکمیل سامانه سجاد

صدیقی در نشست مجازی و سراسری معاونان دانشجویی دانشگاه‌های کشور که با ارتباط آنلاین وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد گفت: در سال ۱۳۹۲ ماهانه ۱۰ هزار نفر برای دریافت خدمات تحصیلی به سازمان امور دانشجویان مراجعه می کردند. ولی با توسعه ابزارهای دولت الکترونیک، هم اکنون تعداد مراجعان حضوری به ۱۳۰۰ نفر در ماه کاهش یافته است و با تکمیل سامانه، نیاز به حضور فیزیکی به کمترین میزان کاهش خواهد یافت.

وی درخصوص مزایای ارایه خدمات به صورت آنلاین همانند سرعت بیشتر، شفافیت بیشتر، سهولت پیگیری و کاهش هزینه ها، گفت: صدور گواهی ها و مدارک تحصیلی در بستر سامانه های مجازی امکان جعل و سوء استفاده را نیز به میزان زیادی کاهش می دهد.

صدیقی در ادامه این نشست به ارائه گزارشی آماری از وضعیت اقدامات سازمان امور دانشجویان در حوزه های مختلف بورس و امور اعزام، دانش آموختگان، مشاوره، تربیت بدنی، امور دانشجویان شاهد و ایثارگر و مشاوره پرداخت و تاکید کرد: تحلیل علمی و کارشناسی وضعیت آمارها به برنامه ریزی بهتر کمک می کند.

وی درباره تاثیرات ویروس کرونا بر آموزش عالی گفت: برای اینکه فراغت از تحصیل دانشجویان دچار تعویق و تعلیق نشود و برنامه های زندگی آنان به هم نخورد؛ دانشگاه‌ها زمینه حضور دانشجویان دارای واحدهای عملی، آزمایشگاهی و مشغول تدوین پایان نامه را در دانشگاه فراهم کنند.

رییس سازمان امور دانشجویان حفظ پروتکل های بهداشتی را یک ضرورت مستمر دانست و تاکید کرد: از خدمات مراکز مشاوره در زمینه مداخلات روانشناختی و آموزش های پیشگیرانه استفاده شود.

صدیقی گفت: با توجه به اینکه غالب آموزش دانشگاهی به صورت مجازی ارایه می شود، معاونان دانشجویی با معاونان آموزشی همکاری لازم را داشته باشند تا ارزشیابی های درسی با نهایت صحت و سلامت انجام شود و به اندک موارد تخلف هم، تذکرات لازم داده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش