امام جمعه کاشان: مقاومت مقابل دشمن دستاورد انقلاب اسلامی است

کاشان - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان گفت: مقاومت و مبارزه مقابل دشمن و تقویت روحیه شهادت طلبی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی روز دوشنبه به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در نشست خبری و گفت‌وگوی صمیمانه با خبرنگاران افزود: اثرگذاری دستاوردهای انقلاب به حدی بود که حاکمیت کاخ سفید را وادار به شناخت و تحقیقاتی در خصوص ۲  کتاب قرآن و نهج‌البلاغه کرد، که چگونه مردم ایران به مقابله با ابرقدرت‌های استکباری جهان پرورش یافته‌اند.

لزوم واکاوی دلیل محقق نشدن برخی شعارهای انقلاب

امام جمعه کاشان استبداد و استکتبارستیزی، بازگشت به دین و حیات اجتماعی، مظلوم‌یاوری و کشورداری را از دیگر دستاوردهای پیروزی انقلاب برشمرد و اظهار داشت: البته دلیل محقق نشدن برخی شعارها و آرمان‌های انقلاب اسلامی باید بررسی و واکاوی و راهکارهای عملیاتی شدن آنها تبیین شود.

به گفته وی، نباید مسوولی هنگام خوب کار نکردن در منصب اجرایی خود بنا را بر تخریب رییس پیشین بگذارد، بلکه به ناتوانی مدیریتی خود بدون تداوم تخریب شخصیت قبلی، شناخت پیدا کنند.

آیت‌الله سلیمانی با بیان اینکه برخی مسوولان با فرافکنی و بهانه در امور اجرایی دست به تخریب اساسی زدند، گفت: بهانه این عده از مسوولان کمبود اعتبارها و سایر مسایل است یا به طور مثال اگر شهرستان استان شود، معجزه می‌کنند.

امام جمعه کاشان با یادآوری برخی شعارهای محوری انقلاب اسلامی از جمله برقراری عدالت، مساوات، اهتمام به معیشت مردم، رفع تبعیض، نگاه ۲ گانه به مردم و حفظ حق کرامت انسانی اظهار داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران معتقد بودند که مسوولان باید خادم مردم باشند.

وی، دشمنی ۴۰ ساله آمریکا و همراهی برخی کشورها با سرکرده استکبار جهانی، درگیری‌های عوامل مزدور و سرسپرده همچون رژیم بعث عراق و هشت سال جنگ تحمیلی را نیز از جمله عوامل مرتبط بار کم‌رنگ شدن یا تحقق نیافتن برخی آرمان‌ها و شعارهای انقلابی برشمرد و انتقال دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل جوان را در گام دوم انقلاب خواستار شد.

بی‌اعتنایی به مردم، عامل سقوط رژیم پهلوی

آیت‌الله سلیمانی با بیان اینکه امام خمینی (ره) با پشتوانه مردم توانست نظام سلطنتی پهلوی مورد حمایت قدرت‌های شرق و غرب متلاشی کند، گفت: رژیم پهلوی پایگاه مردمی نداشت و اتکا و وابستگی قدرتش به بیگانگان بود، امام راحل با یافتن ضعف این رژیم که بی‌اعتنایی به مردم بود، توانست با حمایت آحاد جامعه حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را سرنگون کند.

امام جمعه کاشان ادامه داد: بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه مردم مقابل استکبار جهانی ایستاد و جنگ تحمیلی را در هشت سال دفاع مقدس با مقاومت و ایثار قشرهای مختلف مردم رهبری کرد.

وی تاکید کرد: پیوند امام راحل با مردم حزبی و سیاسی نبود، بلکه نشات گرفته از یک پیوند مکتبی و اعتقادی بود که به عنوان نایب امام معصوم (ع) و پایگاه مرجعیت شناخته شد، چرا که مردم  اعتقاد داشتند پیام، کلام، و دستورهای امام معصوم (ع) است.

اثبات بی‌اعتمادی به غرب و آمریکا

آیت‌الله سلیمانی با یادآوری تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص نخریدن واکسن بیماری کووید ۱۹ از کشورهای آمریکا و انگلیس، تصریح کرد: با نگاهی به پیشینه این کشورها، اثبات شده که غرب و آمریکا قابل اعتماد نیستند.

وی با اشاره بیان اینکه برخی اقدام‌ها درباره خرید واکسن از کشور روسیه بی‌اساس و جنبه سیاسی دارد، اظهار داشت: واکسن کرونا موضوع داغ جامعه شده، چرا که برای افزایش ضریب سلامت شهروندان از اهمیت بالایی برخوردار است.

امام جمعه کاشان تصریح کرد: در روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا آن را موضوع سیاسی قلمداد کردند و دونالد ترامپ رییس جمهوری وقت آمریکا، آن را ویروس چینی عنوان می‌کرد.

به گفته وی، مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران نیز با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب واکسن بیماری کووید ۱۹ را از شرکت‌های معتبر خریداری می‌کنند.

آیت‌الله سلیمانی با تاکید بر اینکه هنوز اعتمادی به واکسن ویروس کرونا آمریکا در جهان ایجاد نشده است، اظهار داشت: آمار مرگ و میر کرونا در این کشور در صدر کشورهای جهان قرار دارد.

خبرنگاران، سفیران دانایی

رییس ستاد نماز جمعه کاشان نیز با قدردانی از خبرنگاران برای پوشش خبرهای نماز جمعه، از خبرنگاران به عنوان سفیران دانایی و روایت‌گران صادق یاد کرد و گفت: خبرنگاران نقش موثری در افزایش پویایی، آگاهی، بالندگی، امید و نشاط اجتماعی جامعه دارند.

علیرضا کاشانی‌نژاد با اشاره به برگزاری ۱۷ نماز جمعه در شهرهای شمال استان اصفهان افزود: آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در راس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه این منطقه قرار دارد.

وی از برگزاری نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی کاشان به صورت منطقه‌ای خبرداد و افزود: این نشست با حضور فرمانداران، شهرداران، رییسان اداره اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۱۷ امام جمعه منطقه شمال استان اصفهان فردا (سه‌شنبه) در سرسرای آزادی دانشگاه کاشان برگزار خواهد شد.

کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها