افزایش آگاهی عمومی نسبت به  کالاهای مشمول استاندارد اجباری ضروری است

گناباد- ایرنا- مدیرکل استاندارد خراسان رضوی بر افزایش آگاهی عمومی نسبت به کالاهای مشمول استانداردهای اجباری تاکید کرد و گفت: این امر در کاهش مشکلات ناشی از مصرف کالاهای فاقد استاندارد تاثیر بسزایی دارد.

علیرضا جمیع روز دوشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی گناباد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۳۳ هزار مورد تدوین استاندارد کالاها و تجهیزات مختلف، ۱۱ هزار مورد و بیشتر شامل کالاهای ایمنی و سلامت و امنیت محور مشمول استاندارد اجباری هستند.

وی ادامه داد: این اداره کل در راستای وظایف خود با حساسیت خاصی بر روند تولیدات واحدهای تولیدی نظارت می‌کند و تداوم اعتبار پروانه بهره برداری آنها منوط به انطباق با موازین استاندارد است.

مدیر کل استاندارد خراسان رضوی گفت: نمایندگان این اداره کل با استقرار در مبادی ورودی و گمرکات استان بر کیفیت و انطباق کالاهای ورودی با استاندارد رایج کشور نظارت می کنند و تنها به کالاها دارای استاندارد اجازه ورود داده شده و کالاهای فاقد استاندارد برگشت داده می شوند.

وی افزود: ۱۸۰ واحد با ۲۳۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد  و ۲۰ آرمایشگاه دارای صلاحیت استاندارد در شهرستانهای جنوبی استان خراسان رضوی زیرپوشش اداره استاندارد گناباد هستند.

۱۷۲ واحد صنعتی در بخش‌های صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعالیت دارند که برای راه‌اندازی آنها هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و ۲۸۴ نفر بطور مستقیم و دو برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با ۴۴۷ هکتار زمین و ۵۴ واحد فعال و ۱۱ سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است.

از مجموع چهار هزار و ۷۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان گناباد سه هزار و ۴۰۰ واحد فعال است.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها