افزایش آگاهی عمومی نسبت به  کالاهای مشمول استاندارد اجباری ضروری است

گناباد- ایرنا- مدیرکل استاندارد خراسان رضوی بر افزایش آگاهی عمومی نسبت به کالاهای مشمول استانداردهای اجباری تاکید کرد و گفت: این امر در کاهش مشکلات ناشی از مصرف کالاهای فاقد استاندارد تاثیر بسزایی دارد.

علیرضا جمیع روز دوشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی گناباد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۳۳ هزار مورد تدوین استاندارد کالاها و تجهیزات مختلف، ۱۱ هزار مورد و بیشتر شامل کالاهای ایمنی و سلامت و امنیت محور مشمول استاندارد اجباری هستند.

وی ادامه داد: این اداره کل در راستای وظایف خود با حساسیت خاصی بر روند تولیدات واحدهای تولیدی نظارت می‌کند و تداوم اعتبار پروانه بهره برداری آنها منوط به انطباق با موازین استاندارد است.

مدیر کل استاندارد خراسان رضوی گفت: نمایندگان این اداره کل با استقرار در مبادی ورودی و گمرکات استان بر کیفیت و انطباق کالاهای ورودی با استاندارد رایج کشور نظارت می کنند و تنها به کالاها دارای استاندارد اجازه ورود داده شده و کالاهای فاقد استاندارد برگشت داده می شوند.

وی افزود: ۱۸۰ واحد با ۲۳۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد  و ۲۰ آرمایشگاه دارای صلاحیت استاندارد در شهرستانهای جنوبی استان خراسان رضوی زیرپوشش اداره استاندارد گناباد هستند.

۱۷۲ واحد صنعتی در بخش‌های صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعالیت دارند که برای راه‌اندازی آنها هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و ۲۸۴ نفر بطور مستقیم و دو برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با ۴۴۷ هکتار زمین و ۵۴ واحد فعال و ۱۱ سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است.

از مجموع چهار هزار و ۷۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان گناباد سه هزار و ۴۰۰ واحد فعال است.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha