لاریجانی رحلت آیت الله نظری را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- مشاور مقام معظم رهبری در پیامی با تسلیت رحلت عالم بزرگوار، حضرت آیت الله عبدالله نظری مازندرانی از درگاه خداوند متعال برای ایشان تعالی درجات و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، علی لاریجانی در این پیام تصریح کرد: رحلت تاسف برانگیز عالم پارسا و مجاهد، یار دیرین امام و رهبری، مرحوم آیت الله حاج شیخ عبدالله نظری مازندرانی را به  پیشگاه حضرت بقیه‌الله‌الاعظم، مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه و به قاطبه‌ مردم شریف و مؤمن استان مازندران به خصوص به علمای اعلام و ارادتمندان آن بزرگوار و بالاخص به خانواده مکرم و بازماندگان ایشان صمیمانه تسلیت می‌گویم.

لاریجانی افزود: این عالم مبارز، مومن و مهذب در طول سالیان متمادی با گفتار و کردار خود مشعل فروزانی در منطقه‌ شمال کشور محسوب می‌شدند. در دوران طاغوت، شجاعانه مبارزه کردند و در دوران انقلاب و پس از آن با مواضع روشنگر خود همواره راهنمای رهروان راه حق و یاریگر نظام اسلامی بودند. از خداوند متعال برای آن عالم وارسته، رحمت واسعه و تعالی  درجات را  مسالت می‌کنم.

به گزارش ایرنا، آیت الله نظری متولد سال ۱۳۱۱ در شهر زیراب، از علما و شخصیت های دینی و انقلابی استان مازندران به شمار می رود که در میان مردم از جایگاه و محبوبیت ویژه ای برخوردار بوده است.

وی در بحبوبه انقلاب اسلامی نقش اثرگذاری در تبلیغ انقلاب در میان مردم مازندران داشت به طوری که او به همراه مرحوم حجت الاسلام مصطفی مصطفوی پیام همراهی مردم زیراب با انقلاب را به امام خمینی (ره) منتقل می کرد.

آیت الله نظری در زمان حضور امام خمینی (ره) در نوفل لوشاتو، به مدت ۱۱ روز در آنجا حضور داشت و به همراه بنیانگذار انقلاب اسلامی ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران بازگشت.
این روحانی بلندپایه مازندرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ساری درس خارج از فقه و اصول را تدریس می کرد و افراد و علمای بسیاری از محضر وی کسب فیض کردند.

آیت الله نظری پایه‌گذار دهه غدیر در کشور است و این رسم نکو را در طول دهه‌های اخیر با برپایی مراسم و سخنرانی های علمی در ساری و شهرهای دیگر مازندران زنده نگاه می‌داشت.

این عالم مجاهد و پارسا که از چهارم بهمن ماه به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده بود، در سن ۸۸ سالگی به دیار معبود خود شتافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار سیاست