۲۹ طرح عمرانی و اقتصادی در محلات به بهره‌برداری رسید

خمین  - ایرنا - ۲۹طرح عمرانی و اقتصادی روز دوشنبه به مناسبت ایام‌الله دهه فجر با حضور مدیران ارشد استان مرکزی در شهرستان محلات به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی یک طرح آغاز شد.

 استاندار مرکزی در حاشیه آئینی که به همین مناسبت برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: ۳۶۲میلیارد ریال برای این طرح‌ها هزینه شده و بهره‌برداری از آنها  ۵۹۳ فرصت شغلی ایجاد کرده است

سید « علی آقازاده» با یادآوری مشارکت خیران در برخی طرح‌ها بیان کرد: ۵۰۰ متر بلوار در روستای نخجیروان از توابع محلات با کمک یک فرد نیکوکار احداث شده است.

وی اظهار داشت: عملیات اجرایی ۳۶ واحد مسکونی محرومان  که بخشی از طرح ساخت یک‌هزار واحد مسکونی در سطح استان مرکزی است، نیز در شهرستان محلات آغاز شد.

وی افزود: عملیات اجرایی ۵۰۵ واحد مسکونی محرومان در استان مرکزی آغاز شده و پیش بینی می شود تا پایان سال بخشی از این واحدها به بهره‌برداری برسد.

آقازاده با یادآوری بهره‌برداری از طرح  تولید آبزیان زینتی در محلات گفت: این واحد با ظرفیت تولید یک میلیون قطعه ماهی زینتی، در سال تا سه میلیون دلار برای کشور ارزآوری دارد.

وی ادامه داد: سه طرح آبرسانی به نقاط مختلف شهرستان محلات نیز در دومین روز از ایام الله دهه فجر بهره‌برداری شد که آب  مورد نیاز  سه هکتار گلخانه و ۲ روستای این شهرستان را تامین می‌کند.

آقازاده گفت: انتظار می رود تا پایان دولت دوازدهم شاهد بهره برداری از طرح‌های بزرگ و اثرگذار در محلات باشیم.

شهرستان محلات به مرکزیت شهری به همین نام، با با ۵۵ هزار نفر جمعیت، در جنوب شرقی استان مرکزی واقع  شده و از شمال به قم و آشتیان، از جنوب به اصفهان و گلپایگان، از غرب به خمین و اراک و از شرق به دلیجان محدود شده است.

محلات به عنوان بزرگ‌ترین شهرستان کشور از لحاظ سطح زیرکشت گل. گیاهان زینتی،  مهد پرورش این محصول در کشور محسوب می‌شود و دارای معادن متعدد سنگ تراورتن و مرمریت نیز هست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها