ارتش لبنان ۱۸ نفر را به اتهام ارتباط با داعش دستگیر کرد

تهران - ایرنا - ارتش لبنان در بیانیه ای از دستگیری ۱۸ نفر لبنانی و سوری به اتهام ارتباط با هسته‌های گروه تروریستی داعش، خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، ارتش این کشور امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که این افراد طی دو هفته گذشته در شهر عرسال در شرق لبنان دستگیر شدند.  

در بیانیه فرماندهی ارتش لبنان آمده است: اداره اطلاعات در نتیجه یک سلسله عملیات میدانی طی دو هفته گذشته در منطقه عرسال گروهی متشکل از ۱۸ لبنانی و سوری را که به هسته‌های مرتبط با گروه تروریستی داعش وابسته هستند دستگیر کرد.  

ارتش لبنان اضافه کرد: دستگیرشدگان به وابستگی به گروه تروریستی مذکور (داعش) و پیگیری و برنامه ریزی برای انجام اقدامات تروریستی با حمایت داعش اعتراف کردند.  

این فرماندهی افزود: مقداری اسلحه و مهمات که در اختیار بازداشت شدگان قرار داشت، کشف و ضبط شد و آن‌ها به دادگاه ویژه ارجاع شدند.  

فرماندهی ارتش لبنان در شهریور امسال نیز از متلاشی شدن یک گروه تروریستی مرتبط با داعش خبر داده و تاکید کرده بود که اعضای این گروه قبل از اقدامات ضد امنیتی در این کشور بازداشت شدند. 

بیانیه فرماندهی ارتش لبنان با بیان اینکه دستگیری این گروه تروریستی در چارچوب عملیات کنترلی و نظارت دائمی بر سازمانها و گروه‌های تروریستی مرتبط با آن‌ها جهت ریشه کن کردن آن‌ها انجام شد،  اضافه کرد: تحقیقات نشان داده که امیر (فرمانده) این گروه تروریستی بر عهده "خالد التلاوی" عضو فراری داعش است.  

پیشتر نیز  اعضای این گروه تروریستی (داعش) در یک سری عملیات امنیتی در مناطق شمالی و البقاع لبنان در تاریخ‌های مختلف دستگیر شدند و مشخص شد که آن‌ها برای تامین مالی فعالیت‌های گروه مذکور و جمع آوری اسلحه و مهمات چندین سرقت انجام داده‌اند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار جهان