حضور داوطلبانه قضات دادگستری در زندان‌ها برای رسیدگی به امور زندانیان

تهران - ایرنا - در پی درخواست رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی و موافقت رییس قوه قضاییه، همزمان با دهه مبارک فجر، قضات دادگستری‌های کشور با حضور در زندان‌ها، به پرونده‌های زندانیان رسیدگی می‌کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان زندانها، رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی با اعلام این خبر گفت: در راستای تحول در زندان های کشور و دستیابی مطلوب و سریع به اهداف شناسایی شده در برنامه تحول قضایی و استفاده از ظرفیت های درون قوه قضائیه، با موافقت رئیس محترم قوه قضاییه، طرح حضور داوطلبانه قضات برای رسیدگی به امور زندانیان از دیروز در زندان های کشور به اجرا درآمد.

محمد مهدی حاج محمدی افزود: در این طرح که با هدف معاضدت قضایی به مددجویان نیازمند و رصد و پایش احکام صادره جهت اصلاح مجرمان و بازگشت آنان به زندگی شرافتمندانه و شناسایی مددجویان مستعد و مستحق ارفاقات قانونی انجام می شود، پرونده زندانیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی همچنین با ابلاغ شیوه نامه «چگونگی مشارکت داوطلبانه قضات و کارمندان دادگستری در رسیدگی به امور زندانیان»، شرایط حضور گسترده قضات را در زندان ها فراهم کرد.

از جمله نکات برجسته در این شیوه نامه، موضوع جهادی بودن و حضور داوطلبانه قضات است که برای اولین بار در زندان های کشور رخ می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار جامعه