آینده ایران اسلامی در دست نسل چهارم انقلاب است

زنجان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: بر اساس تاکید رهبر معظم انقلاب،آنچه که مسئولیت و تکلیف نسل اول و دوم انقلاب بود انجام داده اند و در حال حاضر نسل دوم و سوم در جایگاه‌های انجام مسوولیت هستند و آینده ایران اسلامی در دست نسل چهارم و جوانان امروز است.

حجت الاسلام علی خاتمی روز دوشنبه در دیدار با رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران، معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات، افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، در ورود به چله دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب بیش از ۴۰ بار بر کلمه جوان تاکید کرده اند.
وی تاکید کرد: بر اساس فرمایشات رهبری باید ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را با ۴۰ سالگی انقلاب های بزرگ دنیا همچون فرانسه و روسیه مقایسه کنیم که موانعی نداشتند درحالی که انقلاب اسلامی موانعی چون هشت سال جنگ تحمیلی، استکبار، گروهک های ضد انقلاب و تحریم ظالمانه را پیش رو داشته اما با وجود این، پیشرفت حاصل کرده است.
حجت الاسلام خاتمی اظهارداشت: ۴۰ سالگی انقلاب با قبل از آن مقایسه شود چرا که در حال حاضر بیش از ۸۷ درصد روستاها راه آسفالت دارند و از نعمت برق برخودار هستند و روستای بالای ۱۰ خانوار بدون برق نداریم.
وی یادآوری کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور خدمات قابل توجهی انجام شده است و مقایسه این مهم با ۴۰ سال قبل  از آن گویای پیشرفت و توسعه بوده که آن هم با وجود جنگ هشت ساله محقق شده است.
امام جمعه زنجان گفت: در واقع جنگ جهانی سوم در ایران اتفاق افتاد، استکبار و تجاوزگران دنیا، ابر قدرت غرب و شرق علیه ایران بودند که در میان اسرا، اسیرانی از ۱۷کشور  دنیا وجود داشت.
حجت الاسلام خاتمی ادامه داد: در زمان حاضر به لحاظ رتبه علمی در رتبه ۱۵ و شرکت های دانش بنیان و فناوری های هسته ای جزو ۱۲ کشور دنیا هستیم که با همه موانفع محقق شده است.
وی تاکید کرد: وجود ۱۴میلیون دانشمند در کشور پتانسیل مهمی برای کشور محسوب می شود که به راحتی محقق نشده است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه  آینده کشور در دست جوانان این کشور است، گفت: اگر جامعه ای زیبا می خواهید باید با جدیت وارد میدان عمل شوید.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت : باید جوانان خود را به پیشرفت دنیا برسانند چرا که سرعت پیشرفت در دنیا بسیار بالاست و این مهم کار جوانان ایران اسلامی است.
حجت الاسلام خاتمی، از حضور مسئولان جمعیت هلال احمر  در این دیدار و جوانان هلال احمر قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد، در راه پیشرفت انقلاب اسلامی بیش از پیش موفق باشند.

جوانان هلال احمری برای ۳۰۰ هزار نفر روز خدمات مبارزه با کرونا ارائه می دهند
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی نیز گفت: در اجرای طرح شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در حوزه نظارت، مراقبت و حمایت جوانان بی ادعا وارد شده اند و برای بیش از ۳۰۰ هزار نفر روز تاکنون خدمات پیشگیری از بیماری کرونا را ارائه داده اند.
دکتر محمد گل فشان تاکید کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا  در سراسر کشور جوانان هلال احمر گمنام، داوطلبانه و ایثارگرانه در اوج شیوع این بیماری در خدمت مردم بودند.
وی اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا ،در مبادی ورودی و خروجی شهرها در حوزه تب سنجی و غربالگری، پس از آن هیات های مذهبی با هماهنگی اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامی جوانان حضور پیدا می کردند و اماکن را ضد عفونی و اقدام به تب سنجی و توزیع اقلام بهداشتی می کردند.
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: بعداز فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص حضور جدی جوانان در مبارزه با ویروس کرونا، طرح آمران سلامت ظرف ۲۴ ساعت در سراسر کشور به اجرا درآمد و بیش از ۱۳هزار جوان هلال احمری در مدت ۱۱ روز اجرای طرح در خدمت مردم بودند.
گل فشان تاکید کرد: بعداز اجرای طرح شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در حوزه نظارت، مراقبت و حمایت همین جوانان بی ادعا وارد شدند و برای بیش از ۳۰۰ هزار نفر روز تاکنون خدمات ارائه داده اند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش وزارت بهداشت و درمان، با حضور جوانان هلال احمر نظارت بر اماکن عمومی و خرید که باید وزارت بهداشت انجام می داد، قدرت کنترل کرونا سه برابر شده و شاهد سیر نزولی این بیماری در سطح کشور هستیم.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران  گفت : در حوزه مراقبتی و حمایتی نیز تفاهم نامه ای با حوزه بسیج و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور امضا شده که خدمات ارائه می دهیم که رضایت در این فعالیت ها محقق شده است و تاکنون  ۲ هزار نفر از جوانان هلال احمر  استان زنجان داوطلبانه در این طرح شرکت و ارایه خدمات می دهند.
گل فشان ادامه داد: در حوزه درمان، آموزشدر حوزه مهار بیماری کرونا خدمات قابل توجهی انجام شده و در سازمان داوطلبان کپسول های اکسیژن را با استفاده از توان خیرین در اختیار افراد اسیب دیده از کرونا قرار داده اند.
وی تاکید کرد: گمنام بودن خدمات هلال احمری ها ستودنی است چرا که این خدمات از رسانه ها و صدا و سیما برای مردم گزارش نمی شود.
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران  با بیان اینکه مقام معظم رهبر بر ادامه راه و مکتب سردار سلیمانی تاکید کرده اند، اظهارداشت: هلال احمر در این خصوص جشنواره رفیق خوشبخت ما را اجرا کرده  و عنوان این جشنواره برگرفته از سخنان گهر بار معظم له است.
گل فشان تاکید کرد: این جشنواره از اولین سالگرد شهادت سردار تاکنون بوده که بیش از۲۰۰  هزار نفر در بخش های مختلف شرکت کرده اند که جزو بزرگترین جشنواره هایی است که در خصوص  سردار دلها در کشور اجرا می شود.
وی به پویش چلچراغ اشاره کرد و افزود: این پویش از زمان شهادت سردار سلیمانی آغاز شده و تا ۲۲ بهمن انجام امور و کارهای خیر به نیابت از این سردا انجام می شود وروز میلاد حضرت علی (ع)  پایان این جشنواره خواهد بود.
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران  به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و اظهارداشت: یکی از دستگاه هایی که بیشترین فعالیت را در این مورد انجام داده سازمان جوانان هلال احمر است.
گل فشان یادآوری کرد: همه مدیران عامل استان ها بر اساس این بیانیه مشاور جوان انتخاب کرده اند و به جوانان مسئولیت داده شده است و این مهم نشان دهنده آن است که بیانیه گام دوم انقلاب اهمیت قابل توجهی دارد.
وی افزود: در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) که روز ازدواج نام گرفته سازمان جوانان هلال احمر کشور از ۱۵ هزار نفر از جوانانی که طی یک سال قبل که عضو جوانان هلال احمر بودند و ازدواج کرده بودند، قدردانی کرد.

۳۰ خانه هلال در دهه فجر افتتاح می شود
سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان زنجان در ادامه این دیدار ضمن تبریک ایام الله دهه فجر افزود:  طی دهه فجر امسال ۳۰ خانه هلال در سطح شهرها و روستاهای این استان راه اندازی و افتتاح می شود.
علی طاهری تاکید کرد: در گذشته خانه های هلال به نام هسته هلال و سپس به نام خانه داوطلب فعالیت کرده اند که در زمان حاضر به نام خانه های هلال فعالیت می کنند.
وی اظهارداشت: تاکنون ‭‭‭‭‭‭‭‭۱۱۴‬‬‬‬‬‬‬‬خانه هلال در استان زنجان  به بهره برداری رسیده است که در دهه فجر امسال ۳۰خانه دیگر افتتاح می شود.
سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان زنجان  گفت: خانه های هلال در چهار حوزه امداد و نجات، داوطلبان، آموزش و جوانان فعالیت می کنند.
طاهری افزود: چنانچه حادثه ای اتفاق افتاد هلال احمر از ظرفیت وکمک های افراد آموزش دیده برای امدادرسانی و کاهش خسارت های جانی و مالی در حوادث استفاده خواهد کرد.
وی اظهارداشت: هلال احمر در همه حوادث و بلایای طبیعی همواره همراه با متاثران از حوادث بوده و در امدادرسانی و از هیچ کمکی دریغ نکرده است.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: طرح آموزش همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال و سرای محلات و اقدامی اولیه برای ایجاد تاب آوری مردم مناطق و محلات در برابر آسیب های محیطی، حوادث و سوانح است. 
طاهری خاطرنشان کرد: این مهم می تواند منجر به جذب و تربیت داوطلبان و تیم های قدرتمند آموزش دیده در استان زنجان شود و افراد بهره مند از آموزش بتوانند تا زمان رسیدن نیروهای امدادی برای خود، اعضای خانواده، دوستان و همسایگان کمک برسانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها