پنج پایگاه اورژانس در خراسان رضوی به بهره برداری رسید

مشهد- ایرنا- مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی سالجاری پنج پایگاه اورژانس ۱۱۵ در مشهد و شهرستان‌های حوزه زیرپوشش این دانشگاه به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش عصر دوشنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر علی یزدانی افزود: امسال همزمان با دهه فجر برگزاری نمایشگاه دستاوردهای اورژانس ۱۱۵ در سالن مدیریت مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی، آذین‌بندی سالن و برگزاری مسابقه‌های کتابخوانی و ورزشی میان کارکنان اورژانس ۱۱۵ را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: در این ایام ارتباط مستقیم با رسانه‌ها داریم تا دستاوردهای ۴۲ ساله انقلاب شکوهمند اسلامی در حوزه مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان شود، ضمن اینکه حضور مدیر و کارکنان اورژانس ۱۱۵ مشهد را هم در برنامه‌های زنده تلویزیونی و رادیویی خواهیم داشت.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در ۱۰ ماه گذشته ۹۴۵ هزار و ۹۳۸ تماس اورژانسی داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲.۵ درصد افزایش داشته است، از مجموع تماس‌های برقرار شده ۲۲۴ هزار و ۹۷۵ تماس منجر به مأموریت شده و ۴۰۵ هزار و ۱۷۵ تماس نامرتبط بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ترتیب ۱۴.۵ درصد و ۱۰.۶ درصد افزایش داشته و ۴۵ هزار و ۵۳۵ مورد مزاحمت بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد کاهش داشته است. 

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۴ هزار و ۵۴۵ ماموریت‌ اورژانس در مشهد داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵.۷ درصد افزایش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها