رییس فدراسیون ووشو: عدالت از همه چیز مهمتر است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ووشو گفت: برای ما عدالت از همه چیز مهمتر است و کمیته‌ انضباطی فدراسیون با بررسی گزارشات در مورد رفتار تیم پاس تصمیم‌گیری می‌کند.

به گزارش ایرنا،«امیر صدیقی» رییس فدراسیون ووشو در نشستی خبری در خصوص اتفاقات رخ داده در لیگ برتر ووشو و غیبت پاس‌ ناجا در فینال به دلیل آنچه که جانبداری داوران و مسوولان فدراسیون از دانشگاه‌آزاد عنوان شد؛ اظهار داشت: مسابقات لیگ برتر ووشو پس از حدود یکسال وقفه که به دلیل کرونا ایجاد شده بود از هفته گذشته با حضور ۱۰ تیم آغاز شد و با تلاش همکارانم در فدراسیون مسابقات سطح اجرایی و فنی خوبی داشت. لیگ امسال نقطه عطف جدیدی در برگزاری مسابقات بود.

وی افزود: فعالیت‌های ووشو ادامه دارد و لیگ بانوان از هفته آینده با حضور چهار تیم آغاز می‌شود و سپس مسابقات کشوری تالوی مردان و زنان را خواهیم داشت.

صدیقی تاکید کرد: نحوه برگزاری مسابقات، شرایط هیجان انگیزی برای ورزشکاران ایجاد کرد چراکه مدت زیادی از مسابقات دور بودند و این مساله به حساسیت‌ها افزوده بود. امروز از صبح نیمه نهایی و فینال را داشتیم که فینال تالو هم صبح برگزار شد و فینال ساندا قرار بود از ساعت ۱۴ آغاز شود.

رئیس فدراسیون ووشو تصریح کرد: در تالو براساس فرم‌هایی که زده شد، دانشگاه با حساب پنج بر صفر از پاس پیش افتاد که تیم پاس به این مساله اعتراض داشت.

وی گفت: در بخش تالو به دلیل پیچیدگی امتیازات، ۱۵ داور و هیات ژوری حضور دارند که پس از اعتراض، فیلم از سوی هیات ژوری با حضور رئیس کمیته فنی و رئیس هیات ژوری بازبینی شد که اعتراض وارد نبود.

صدیقی تصریح کرد: ورزش همین است و نباید انتظار داشته باشیم شرایط، همیشه به نفع ما باشد و به‌نظر می‌رسد تیم پاس نتوانست مسابقات را مدیریت کند. پاس می‌توانست در ۹ وزن ساندا جبران کند که شرکت نکردند و نتیجه به نفع دانشگاه آزاداعلام شد تا قهرمان شود.

وی در خصوص تصمیم گیری در مورد رفتار تیم پاس و احتمال گرفته شدن نایب قهرمانی از این تیم، گفت: گزارشات مربوط به این اتفاقات به کمیته انضباطی ارسال می‌شود. یکسری از صحبت‌های اعتراضی حالت خوبی نداشته و در خصوص اینکه پاس در چه جایگاهی باشد فدراسیون در کمیته انضباطی تصمیم گیری می‌کند.

وی ادامه داد: عدم حضور پاس در فینال خسارت زیادی در بخش مالی برای فدراسیون داشت و حامیان مالی انتظار داشتند مسابقه برگزار شود. باید بررسی دقیقی در این مورد صورت بگیرد.

صدیقی گفت: در بخش تالو خیلی از داوران نمی‌دانند ورزشکار برای چه تیمی است و اینکه بگویند داوران جانب گروهی را دارند درست نیست. روزهای گذشته ورزشکاران پاس نتایج خوبی گرفته بودند. فدراسیون بی‌طرف است تا عدالت برقرار باشد.

وی در مورد احتمال جریمه مالی تیم پاس، گفت: موضوع باید به دقت بررسی شود و پس از انجام برآوردها، این موضوع را جمع بندی خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =