زمینه بهره‌مندی بیشتر اتباع خارجی مقیم مشهد از خدمات شهری فراهم شد

مشهد- ایرنا- با تصویب لایحه "هزینه‌کرد سهم اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی از بهای خدمات شهری اتباع خارجی" در شورای شهر مشهد، زمینه بهره مندی بیشتر این قشر از خدمات شهری فراهم شد.

اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی روز دوشنبه گزارش داد: براساس تصویب شورای شهر مشهد، به شهرداری این کلانشهر اجازه داده می‌شود نسبت به انعقاد تفاهمنامه با اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی به ‌منظور هزینه سهم آن اداره کل از بهای خدمات شهری اتباع خارجی برای تأمین مالی این خدمات برابر صورتحساب اعلامی این اداره کل اقدام نماید.

بر این اساس این هزینه فقط برای تأمین مواد غذایی و مایحتاج اردوگاه‌های مراقبتی، بهسازی محیط اردوگاه‌های مراقبتی و تأمین هزینه‎‌های جاری آن، بهره‌گیری از خدمات نیروی انتظامی برای برخورد با اتباع خارجی غیرمجاز، حمایت‌های غذایی و پشتیبانی از اردوگاه‌های مراقبتی و ایجاد امکانات درمانگاهی و مدارس در مناطق اسکان پناهندگان آسیب‌پذیر ممکن خواهد بود.

بر اساس اعلام اداره کل اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی، شورای شهر مشهد موظف است از محل بهای خدمات به اتباع خارجی درصدی را جهت ساماندهی آنان با هماهنگی این اداره کل و در ردیف های تعریف شده از سوی معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور هزینه کند.

شمار اتباع خارجی دارای مجوز اقامت در استان خراسان رضوی ۳۲۰ هزار نفر است که بیشتر این افراد ساکن مشهد می باشند. همچنین تعداد مهاجران خارجی غیرمجاز بر اساس برآورد نهادهای رسمی حدود ۷۰ هزار نفر اعلام شده است.

کلانشهر مشهد بیش از سه میلییون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها