تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی ۱۵ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بیماران کرونایی مراجعه‌ کننده و بستری شده در استان خراسان رضوی به علت عادی انگاری مردم ۱۵ درصد افزایش یافت.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از دکتر مهدی قلیان اول گزارش داد: آژیر خطر افزایش تعداد مبتلایان کرونا در خراسان رضوی به صدا در آمده و این در حالی است که طبق بررسی‌های انجام شده ۷۰ درصد موارد افزایش بستری‌ها در این استان مربوط به شهر مشهد است.

وی افزود: این وضعیت در حالی رخ داده است که مشهد و تعداد بسیاری از شهرهای استان طی هفته‌های اخیر وضعیت آبی داشتند اما از روز جمعه وضعیت زرد در مشهد و ۹ شهرستان خراسان رضوی حاکم شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: به دلیل عادی انگاری و کاهش حساسیت برخی افراد جامعه، روند شیوع کرونا در استان خراسان رضوی رو به افزایش است.

وی از مردم خواست به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از شرکت در دورهمی‌های خانوادگی همت نموده و با خدمتگزاران خود در حوزه سلامت برای پشت سر گذاشتن این بحران همکاری نمایند.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.
بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و  ۴۲۴ هزار و ۵۹۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۵۸  هزار و  ۳۸ نفر را در کشورمان گرفته است. تاکنون یک میلیون  و ۲۱۶ هزار و  ۳۰۵  نفر از مبتلایان به ویروس کرونا هم در ایران بهبود یافته‌اند.  
"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۰۳  میلیون و ۵۹۳ هزار و ۴۹۳ نفر را بیمار کرده و جان ۲ میلیون و ۲۳۹  هزار و ۲۶۰  نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است.  ۷۵ میلیون و ۲۱۴  هزار و ۶۳۰  نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان تاکنون درمان شده‌اند.
در این میان آمریکا با   ۴۵۲  هزار و ۲۷۹  قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است و پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 
بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان پاندمی کرونا جایگاه شانزدهم را در میان کشورهای جهان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها