۱۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی ورامین دارای سند تک برگ شدند

تهران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های ورامین و قرچک اظهار داشت: به منظور اجرای طرح جامع کاداستر، از ابتدای امسال برای ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی ورامین سند تک برگ کاداستری صادر شده است.

اصغر سپه‌وند روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شهرستان ورامین در حوزه سیاسی از ۱۳۰ هزار هکتار اراضی ملی و در حوزه ثبتی از ۲۲۰ هزار هکتار اراضی ملی برخوردار است که به منظور حفظ این اراضی، اجرای طرح کاداستر و صدور سند تک برگ در دستور کار منابع طبیعی قرار گرفته است.

وی افزود: با اجرای طرح کاداستر و جانمایی نقشه اراضی در بانک کاداستر ثبت ضمن تثبیت مالکیت دولت و جلوگیری از هر گونه سواستفاده و زمینخواری بستر مناسبی جهت سرعت بخشیدن در پاسخگویی به استعلامات اشخاص و تکریم ارباب رجوع و احصا منشور حقوق شهروندی فراهم می کند.

وی گفت: از ابتدای امسال تا کنون، برای ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان ورامین سند تک برگ کاداستری صادر شده و تلاش می‌شود تا با تعامل و همکاری بین اداره ثبت اسناد و منابع طبیعی و عزم جدی که هر دو دستگاه منابع طبیعی و ثبت اسناد دارند پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این میزان صدور اسناد تک برگ به ۱۸۰هزار هکتار برسد.

وی افزود: وی اجرای طرح کاداستر را اقدامی مهم و پیشگیرانه از پدیده زمین خواری بر شمرد افزود: با ضریب امنیتی بالایی که طرح کاداستر برخوردار است، علاوه بر برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، جعل اسناد و سوء استفاده از این اراضی نیز به شدت کاهش پیدا می کند.

سپه‌وند همچنین از افتتاح پروژه ۲۰۰ هکتاری احداث هلالی های آبگیر در دهه فجر  در مراتع جنوبی ورمین خبر داد و افزود: این طرح با هدف احیای مراتع و ذخیره نزولات آسمانی و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در مراتع حوزه آبخیز سیاهکوه شهرستان ورامین به مرحله اجرا درآمده و در ایام الله دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها