برهم صالح: عراقِ امن رکن تقویت ثبات و امنیت منطقه است

بغداد – ایرنا- برهم صالح، رئیس جمهوری عراق امروز (‌دوشنبه )‌در دیدار دبیرکل شورای همکاری خلیج فار تاکید کرد که عراقِ برخوردار از امنیت رکن تقویت ثبات و امنیت منطقه است.

به گزارش ایرنا، در بیانیه امروز دفتر «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق آمده است که «نایف فلاح الحجرف» دبیرکل شورای همکاری و رئیس جمهوری عراق در دیدار خود در کاخ السلام، روابط بین بغداد و این شورا را بررسی کردند.
این بیانیه افزود که دو طرف بر اهمیت توسعه این روابط در همه زمینه ها در راستای تامین منافع مشترک ملت ها و تقویت فرصت های پیشرفت، آبادانی و صلح تاکید کردند.
بر اساس این بیانیه، در این دیدار همچنین از گامهای اتخاذ شده بین عراق و کشورهای شورای همکاری در امضای یادداشت تفاهم ها و توافقنامه ها در زمینه اقتصاد و سرمایه گذاری برای تقویت روابط مشترک ستایش شد.
این بیانیه تصریح کرد که رئیس جمهوری عراق در این دیدار از موفقیت نشست اخیر سران شورای همکاری و امضای بیانیه «العلا» و تحقق آشتی بین این کشورها استقبال کرد و گفت که این امر می تواند در تقویت مسیر شورای همکاری و نقش حیاتی و تاثیر مثبت آن بر امنیت و ثبات سراسر منطقه سهیم باشد.
برهم صالح افزود: چالش های منطقه بویژه تروریسم و اوضاع اقتصادی چالش های مشترکی است که هماهنگی تلاش ها برای مقابله با خطر تروریسم و شکوفایی اقتصادی را ایجاب می کند.
وی تصریح کرد: عراقِ امنِ برخوردار از حاکمیت و روابط قوی با عمق عربی و محیط اسلامی خود یک رکن در تقویت امنیت و ثبات و توسعه منطقه به شمار می رود.
برپایه این بیانیه، دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس نیز به نوبه "خود بر پایبندی این شورا به حمایت از امنیت و سلامت عراق و حاکمیت کامل آن و کمک به این کشور برای مقابله با تروریسم " تاکید کرد و گفت که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس چشم انتظار تقویت روابط با عراق در همه زمینه ها و گشودن افق های همکاری مشترک هستند.
دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس صبح امروز وارد بغداد شد و با «فواد حسین» وزیر خارجه عراق دیدار و گفت وگو کرد.
وی بعد از این دیدار در کنفرانس مطبوعاتی مشترک گفت که ثبات و امنیت عراق برای امنیت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس مهم است و شورای همکاری از مبارزه عراق با تروریسم حمایت می کند.
الحجرف مسائل اقتصادی و سرمایه گذاری از جمله اتصال شبکه برق کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و عراق را از جمله محورهای گفت وگوی خود با فواد حسین برشمرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار جهان