۴۰۰ تن کود شیمیایی قاچاق در مشگین‌شهر کشف شد

اردبیل - ایرنا - فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف ۴۰۰ تن کود شیمیایی قاچاق و تقلبی به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در عملیات ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان مشگین شهر خبر داد.

به گزارش ایرنا، سردار هوشنگ حسینی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری و مقابله با فعالیت‌های مجرمانه ناامن‌کنندگان اقتصاد کشور و بدنبال دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر تولید و دپوی کودهای شیمیایی قاچاق و تقلبی در کارگاهی واقع در جاده اهر - مشگین‌شهر موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی با شناسایی و انجام بررسی‌های تخصصی و تحقیقات میدانی صحت گزارش را تایید و با هماهنگی قضایی به همراه کارشناسان و بازرسان تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی و اداره صنعت، معدن و تجارت به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی اظهارکرد: در بازرسی از این کارگاه ۴۰۰ تن کود شیمیایی قاچاق و تقلبی که به صورت غیرقانونی دپو و احتکار شده بود، کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به اینکه با دستور قضایی این کارگاه و انبار پلمب شد، بیان کرد: کارشناسان ارزش کودهای شیمیایی قاچاق و تقلبی کشف شده را ۱۰ میلیارد ریال اعلام کردند.

سردار حسینی اضافه کرد: در این رابطه یک نفر قاچاقچی دستگیر و با تشکیل پرونده ای برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل سیستم قضایی شد.

وی گفت: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و افزود: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های نیروی انتظامی است.

وی اظهار کرد: پلیس با کسانی که بخواهند در بازار اختلال ایجاد کرده و با قاچاق و احتکار اقلام مورد نیاز مردم، قیمت‌ها را بالا ببرند برابر قانون قاطعانه برخورد می‌کند.

وی با اشاره به برخورد قاطع و قانونی پلیس با قاچاقچیان، سودجویان و محتکران از شهروندان خواست، هرگونه مورد مشکوک در خصوص احتکار و قاچاق کالا را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

شهرستان مشگین‌شهر با جمعیت نزدیک به ۱۵۵ هزار نفر، در  ۸۵ کیلومتری شمال‌غربی اردبیل واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها