فرماندار قوچان: انقلاب اسلامی از نظر بین‌المللی مقتدر است

مشهد- ایرنا- فرماندار قوچان گفت: برنامه‌ریزی دشمن در طول ۴۰ سال گذشته براندازی نظام اسلامی بوده است اما امروز این انقلاب از نظر بین‌المللی مقتدر شده است.

امین رضا مرآتی روز دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان قوچان با گرامیداشت دهه فجر افزود: انقلاب اسلامی با وجود همه مشکلات اقتصادی، پیشرفت کرده است که این امر حاصل همراهی مردم و مسوولان نظام است.

وی ادامه داد: وجود تحریم‌ها ، رکود اقتصادی به دلیل شیوع کرونا و به موازات آن فعالیت‌های جدی دشمنان برای دامن زدن به مشکلات و ایجاد نارضایتی موجب افزایش مطالبات مردمی شده است که مسوولان باید در این شرایط فضای عمومی جامعه را مدیریت کنند.

فرماندار قوچان گفت: با وجود اقدامات انجام ‌شده در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش شیوع ویروس کرونا هنوز نگرانی‌های بسیار در خصوص روند رو به افزایش این بیماری با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز وجود دارد.

وی دغدغه تولید را نگرانی بزرگی برای مردم و تولیدکنندگان جامعه دانست و افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی در زمینه تولید و اشتغال باید در کنار هم باشند و توسعه اقتصادی و اصلاح فضای کسب‌وکار به‌عنوان وظیفه باید در اولویت همه باشد.

مرآتی احساس امنیت را برای سرمایه‌گذار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: باید بار منفی در شهرستان کاهش یابد زیرا سرمایه‌گذار به دنبال سرمایه‌گذاری در مکانی است که در آن احساس امنیت داشته باشد لذا مدیران و کارکنان دستگاه‌ها باید همراه با مردم این مهم را فراهم نمایند.

اخطار کتبی به مدیران غایب 

وی همجنین با گلایه از حضور نیافتن برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: مدیران برای غیبت در جلسات رسمی باید قبل از جلسه اطلاع دهند.

فرماندار قوچان افزود: معاون برنامه‌ریزی فرمانداری موظف است در خصوص غیبت مدیران مکاتبه‌ای با دستگاه‌های اجرایی استانی داشته باشد.

رعایت نشدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی 

مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان نیز در این نشست به وضعیت آبی از نظر شیوع کرونا در این شهرستان اشاره کرد و گفت: افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در درگز و زرد بودن بسیاری از شهرهای استان خراسان شمالی برای قوچان یک زنگ خطر محسوب می‌شود.

فرشید فتحی مقدم افزود: مردم فکر می‌کنند خطر رفع شده در نتیجه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در قوچان کمتر شده است و همین امر بسیار نگران‌کننده می‌باشد زیرا ممکن است وضعیت قوچان را به زرد یا نارنجی تبدیل نماید.

وی موج چهارم کرونا را در صورت وقوع بسیار نگران‌کننده دانست و ادامه داد: شیوه‌نامه‌های بهداشتی باید بیشتر از گذشته رعایت شود و علاوه بر کاهش ترددها از برگزاری هرگونه تجمع خودداری گردد زیرا عمده‌ترین محل انتشار کرونا در اجتماعات است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان گفت: اسفند سال گذشته تعداد مبتلایان کرونا در این شهرستان ۳۳ نفر بود که با افزایش آن در تیر ماه به ۳۷۱ نفر و در اوج آن در آبان ماه به ۹۷۱ نفر رسید و با تغییر وضعیت به قرمز شاهد بستری روزانه ۶۰ تا ۷۰ نفر بودیم.

اجرای ۱۵۰ برنامه شاخص هم‌زمان با دهه فجر در قوچان

مسوول ستاد دهه فجر شهرستان قوچان نیز در این نشست با اشاره به تشکیل ۱۹ کارگروه تخصصی به‌منظور برنامه‌ریزی برنامه‌های دهه فجر گفت: ۱۵۰ برنامه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ورزشی به‌ صورت شاخص در این دهه اجرا می‌شود و بسیاری از برنامه‌ها نیز به ‌صورت فرعی اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام هادی ایمانی نیا افزود: در این ایام همچنین ۷۹ پروژه با هزینه ۶۴ میلیارد و ۸۹۸ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد و چهار میلیارد و ۱۹۰ میلیون تومان پروژه نیز کلنگ زنی خواهد شد.

وی انقلاب اسلامی را معجزه عظیم در سده اخیر دانست و ادامه داد: امام خمینی (ره) راهی را آغاز کرد که امروز بعد از ۴۲ سال همان راه با اقتدار در حال طی شدن است و به شعار اصلی خود یعنی "استقلال ، آزادی، جمهوری اسلامی" پایبند می‌باشد.

شهرستان قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها