سامانه‌ کتاب‌های الکترونیکی و تعاملی رشد رونمایی شد

تهران- ایرنا- سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در اقدامی منحصر به فرد و در راستای اجرای اقدامات تحولی، از سامانه کتاب‌های الکترونیکی و تعاملی در بستر شبکه رشد رونمایی کرد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، این سازمان در راستای اجرایی کردن طرح‌های تحولی وزارت آموزش و پرورش و در ادامه اجرای طرح بازمهندسی شبکه ملی مدارس ایران (رشد)، سرویس کتاب‌های الکترونیکی تعاملی در بستر شبکه رشد را طراحی و پیاده سازی کرد که مراسم رونمایی از آن امروز به‌صورت مجازی برگزار شد.

در فاز اول پیاده سازی این سرویس، ۲۰۳ عنوان کتاب درسی مربوط به دوره‌ها و پایه‌های مختلف (تمام کتاب‌های دوره‌ی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم نظری) آماده‌سازی و در این سرویس قرار گرفته‌اند. 

نشانی دسترسی به این سامانه Roshd.ir بخش سرویس‌ها و کتاب‌های الکترونیکی Book.roshd.ir  است.

دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی؛ معلمان و کارشناسان آموزشی و والدین مخاطبان سرویس کتاب‌های الکترونیکی تعاملی هستند.

ایجاد امکان ثبت نام برای تمامی دانش‌آموزان و معلمان در این سرویس و دسترسی آسان آنان به کتاب‌های درسی پایه و دوره تحصیلی مورد نظر با توجه به نقش (دانش‌آموز و معلم) و جنسیت (دختر و پسر)، دسترسی به کتاب‌های راهنمای معلم و محتواهای افزوده ویژه معلمان، دسترسی به کتاب‌های ویژه دختران در برخی از رشته‌ها فقط به دانش‌آموزان دختر، افزوده شدن محتواهای چند رسانه‌ای از جمله فیلم‌های آموزشی و تربیتی، از جمله خدمات ارائه شده در این سرویس است.

فایل‌های صوتی، پویانمایی و فعالیت‌های تعاملی تکمیلی به‌منظور غنا بخشیدن به محتوای کتاب‌های درسی، امکان دسترسی آسان و سریع به بخش‌های مختلف کتاب‌های درسی از طریق درخت دانش و ساختار موزاییکی، امکان ورق زدن، نشانه‌گذاری صفحات، مارک‌دار کردن موضوعات مهم، نوشتن یادداشت‌های تکمیلی و چاپ صفحات مورد نظر توسط کاربر و ذخیره شدن در پروفایل شخصی کاربر و دسترسی سریع به محتواهای چند رسانه‌ای اضافه شده به کتاب‌های درسی در قالب‌های مورد نظر برخی دیگر از خدمات این سرویس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش