معاون استاندار فارس: برای مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمن آماده باشیم

شیراز-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و رییس شورای اطلاع رسانی این استان گفت: آمادگی مستمر برای مقابله با اتاق فکر دشمن در جنگ رسانه‌ای امری ضروری است و باید به این مهم توجه ویژه داشته باشیم.

سید احمد احمدی‌زاده، دوشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان فارس در شیراز، افزود: در طول سال‌های گذشته همواره تلاش شده تا در جنگ نابرابر رسانه‌ای اقدامات، دستاوردها و فعالیت‌های دولت به عنوان فرزندان خدمتگزار ملت برای افکارعمومی اطلاع‌رسانی شود و این روند باید تا آخرین لحظه خدمت به طور مستمر ادامه یابد.
وی ادامه داد: در شرایط کرونایی در حالی جشن‌های دهه فجر را برگزار می‌کنیم که ترامپ ۲ سال قبل در اظهار نظری گفته بود اجازه نمی‌دهیم جمهوری اسلامی چهلمین سال حضور خود را شاهد باشد اما امروز شاهد هستیم ترامپ با بدترین وضع از کاخ سفید اخراج و پرچم جمهوری اسلامی در کمال بالندگی و مقاومت به اهتزاز درآمده است.
او اظهار داشت: شورای اطلاع‌رسانی فارس تاکنون فعالیت‌های موثر و مفیدی داشته که با توجه به ارزیابی و اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این استان در بازتاب عملکرد دولت و امید آفرینی، جزو سه استان برتر کشور است.
وی، با اشاره به اجرای برنامه‌های موفق و راهبردی اطلاع رسانی و تشویق دستگاه‌های اجرایی برای ارائه گزارش عملکرد و تاثیر خدمات دولت در زندگی مردم، گفت: باید تخریب‌های دشمن در حوزه اطلاع‌رسانی را به طور مستدل پاسخ گفت.
احمدی‌زاده بیان کرد: مشارکت مردم در انتخابات و تشریح شرایط جنگی کشور در حوزه اقتصادی و تحریم‌ها باید در دستور کار شورای اطلاع‌رسانی قرار گیرد و در باب انتخابات ضمن توجه به مولفه‌های افزایش مشارکت و تشریح اهمیت حضور مردم در انتخابات، شاهد حضور پُر رنگ مردم در انتخابات آتی باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: در همین راستا شورای اطلاع‌رسانی موظف است با مطالعه و پژوهش‌های لازم و صدور دستورالعمل‌های اجرایی به روابط عمومی‌ها، فضای مناسبی برای انجام انتخابات فراهم کند.
وی اضافه کرد: شورای اطلاع رسانی باید در ادامه شیوع بیماری کرونا، فشارهای اقتصادی و فضای پسا کرونا، عوارض ناشی از وجود این بیماری را در کشور مورد مطالعه و دقت قرار دهد و تولیدات محتوایی و علمی مناسب برای انتشار در رسانه‌ها و فضای مجازی مهیا شود.
احمدی‌زاده افزود: اتاق فکر دشمن به طور شبانه روزی در پی ایجاد یاس، ناامیدی و طراحی حمله‌های رسانه‌ای علیه نظام است و کاهش مشارکت مردم در انتخابات را به شکل عملیاتی در رسانه‌های معاند و شبکه‌های ماهواره‌ای دنبال می‌کند.
وی بیان داشت: برای مقابله با این نوع اقدامات، هوشیاری و دقت کافی در رسانه یک ضرورت جدی است. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: در آستانه انتخابات، جناح‌ها و گروه‌های سیاسی باید با افزایش فعالیت‌های خود به گرمی و رونق فضای رقابت‌های انتخاباتی بیفزایند و ما نیز آمادگی داریم که با تامین سلامت و امنیت انتخابات، زمینه برگزاری هرچه بهتر انتخابات شوراها و ریاست جمهوری را فراهم کنیم.
احمدی‌زاده، همچنین خواستار تشکیل کارگروه‌هایی در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی با هدف هم‌افزایی در بازتاب عملکردهای دولت با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

رسانه‌های فارس در هم‌افزایی و همکاری با دولت عملکرد مناسبی داشته‌اند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس هم در این نشست گفت: رسانه‌های این استان در هم‌افزایی و همکاری مناسب با دولت به رغم مواجه با مشکلات اقتصادی، عملکرد موثری داشته‌اند که باید قدردان این تلاش‌ها بود.
صابر سهرابی ادامه داد: شورای اطلاع‌رسانی با تشکیل جلسه‌های مستمر و پیگیری مصوبات شورا توانسته نقش مکملی در جریان رسانه و فضای مجازی استان ایفا کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها