پرداخت کمک هزینه تشویقی برای ۲۹۰۰ دانشجوی دولتی تحت پوشش بهزیستی

تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور از پرداخت کمک هزینه تشویقی برای ۲۹۰۰ دانشجو تحت پوشش بهزیستی شاغل در دانشگاه‌ دولتی خبر داد و گفت: پس از پایان مهلت دو هفته‌ای برای تکمیل پرونده دانشجویی در سامانه دانشجویان سازمان بهزیستی کشور این پرداخت صورت خواهد پذیرفت. 

به گزارش روز دوشنبه سازمان بهزیستی کشور، وحید قبادی دانا در نخستین جلسه شورای دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت با اشاره به واریز شهریه دانشجویی فرزندان افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید، افزود: پرداخت شهریه فارغ از دهک‌های درآمدی خانواده دانشجویان و فارغ از شدت معلولیت صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: این در حالیست که براساس بودجه مصوب سازمان بهزیستی کشور برای معلولان خفیف تا دهک ۱۰ نیز برای اولین بار پرداخت شهریه به طور کامل انجام شده است.

پرداخت همه بدهی‌های شهریه دانشجویان تحت پوشش به دانشگاه آزاد

مجید رضازاده رئیس مرکز فناوری اطلاعات، تحول اداری و توسعه خدمات بهزیستی کشور نیز در این نشست از واریز شهریه نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۹۹ _ ۱۴۰۰ دانشجویان تحت پوشش بهزیستی خبر داد و گفت: بنابر تاکید رئیس سازمان بهزیستی کشور دانشجویان تحت پوشش در رویکرد جدید با هدف شفافیت در آمار و سرعت‌بخشی به پرداخت شهریه ساماندهی شدند و بدهی‌های سال‌های ۹۷ تاکنون تسویه شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه دانشجویی از ابتدای سال جاری افزود: همه شهریه‌ها به صورت الکترونیک پرداخت می‌شود و اکنون آمادگی داریم تا پس از معرفی دانشگاه آزاد به سامانه متصل و مستقیما شهریه را به دانشگاه واریز کنیم. 

رضازاده با بیان اینکه تاکنون ۲۳ هزار و ۱۴۱ دانشجو در سامانه دانشجویی سازمان بهزیستی کشور ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: از این تعداد ۱۸ هزار نفر اطلاعات ترمیک خود را در سامانه بارگذاری کردند که ۱۴ هزار و ۱۰۰ نفر از سوی مدیران کل استانی تایید شد و در دسترس ما قرار گرفته که پس از ارزیابی نواقصی داشته‌اند که از ۱۱ بهمن‌ ماه به مدت دو هفته سامانه برای ویرایش و تکمیل اطلاعات بازگشایی شده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha