درخت انقلاب، درخت حرّیت و آزادگی ماست

تهران- ایرنا- رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: درخت انقلاب درخت حرّیت و آزادگی است؛ باید آن را حفظ و آفت زدایی کنیم.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، حسن ملکی در آیین رونمایی از سامانه کتاب‌های الکترونیکی و تعاملی با اشاره به فرارسیدن ایام سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، با قرائت آیه شریفه "رَبِّ اءَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَاءَخْرِجْنی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَناً نَّصِیراً "درباره شأن کلمه‌ حق افزود: بشریت امروز به کلمه حق محتاج است اگر به عقل، علم و تعقل و ارتباطات و فناوری و فرآورده‌های اطلاعات و ارتباطات محتاج است به کلمه "حق" هم محتاج است.

ملکی ادامه داد: اگر همه‌ نیازهای بشر برآورده شود و کلمه حق برآورده نشود گویی انسان فقیر است و باید دست به سوی دیگران و به ویژه مستکبران دراز کند. هر دستی که به سوی مستکبران دراز می‌شود؛ دست ذلت و خواری است. 

وی گفت: این انقلاب نشانی و آدرس عزت را به بشریت و به خصوص ملت ایران آموخت. به یاد داشته باشیم اگر می‌خواهیم این انقلاب عزیز باشد باید عزیزش بداریم تا پایدار بماند. 

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تاکید کرد: اگر می‌خواهید عزیز بمانید با باطل مبارزه کنید و خودتان را با کلمه حق و راه حق مأنوس‌تر کنید تا پایدار بمانید، حضرت امام درباره انقلاب جمله‌ای دارند که بنده مایل هستم آن را در سالگرد پیروزی انقلاب متذکر شوم. ایشان فرمود «انقلاب ما انفجار نور بود». توضیح مختصر اینکه «الله نورالسماوات و الارض»، خداوند نور آسمان‌ها و زمین است و بدون خداوند انسان نمی‌تواند در این دنیا راه اصلی خود را پیدا کند، زیرا نور نمونه، مصداق و سمبل روشنایی است.

 ملکی ادامه داد: اگر انسان بخواهد راه را پیدا کند، راه را گم نکند و اسیر نشود، باید در پناه نور الهی حرکت کند. چون انقلاب اسلامی ایران با رهبری یک مجتهد و فقیه زمانه شناس هدایت شد و در برابر رژیم استبدادی وابسته به غرب ایستاد و مبارزه کرد، مصداق اتمّ این انفجار نور بود. نور بود از این بابت که در سایه‌ وحی حرکت می‌کرد و انفجار بود از این بابت که یک رژیم وابسته به اجنبی را ریشه کن کرد.

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار داشت: باید درخت انقلاب را حفظ کنیم و آفت‌زدایی کنیم. این درخت باید بماند، این درخت ریشه‌دار، درخت آزادگی و حرّیت ماست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش