۶۷۶ دستگاه حفاری غیرمجاز در استان البرز توقیف شد

کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز به اقدامات مجموعه خود در عرصه مصوبات قرارگاه صیانت از بیت المال اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۱ تاکنون ۶۷۶ دستگاه و تجهیزات حفاری غیرمجاز در این استان توقیف شده است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری البرز، داوود نجفیان روز دوشنبه در سومین نشست قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر کاربری استان البرز که با حضور مدیران کل دستگاه های عضو قرارگاه و جمعی از مدیران دادگستری استان برگزار شد، افزود: در حوزه انسداد چاه های غیرمجاز حجم آزادسازی ها در ۹ ماهه امسال ۲۶۶ مورد بوده است که بیش از کل اقدامات سال ۹۸ است.

وی  تعدادچاه‌های مسدود شده در سال ۹۸ را نیز ۲۲۹ حلقه عنوان کرد و افزود: در مجموع  از سال ۹۱ تا پایان سال ۹۷ نیز ۲۰۳۸ حلقه چاه مسدود شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای البرز با بیان اینکه در ۹ ماهه سال ۹۹ تعداد ۱۳۳ مورد آزادسازی حریم رودخانه های استان  انجام شده و این تعداد با کل فعالیت سال ۹۸ برابری می‌کند از ساماندهی اراضی حریم رودخانه آتشگاه خبر داد و متذکر شد: این طرح در ۱.۵ کیلومتر از حریم رودخانه آتشگاه انجام شد که از ۲۰ پلاک موجود تاکنون ۱۱ رستوران آزادسازی و امکان دسترسی مردم به رودخانه مهیا شده است.

وی اضافه کرد: در خصوص رودخانه کرج نیز علامت‌گذاری برای آزادسازی آغاز شده و بعد از چندین دهه شاهد عملیات آزادسازی رودخانه کرج خواهیم بود که بدون حمایت دادگستری این اتفاق ممکن نبود.

صدور سند تک برگ برای ۱۴۸ هزار هکتار

حامد فرضی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز نیز با قدردانی از جدیت دادگستری استان در حوزه حفظ حقوق بیت المال، انتخاب استان به عنوان پیشرو در این حوزه را گواهی بر این حمایت‌ها دانست.

وی همچنین از تثبیت حاکمیت دولت و صدور سند برای اراضی ملی در استان خبر داد و بیان داشت:  از مجموع ۴۲۳ هزار هکتار اراضی ملی استان،  برای ۱۴۸ هزار هکتار سند رسمی تک برگ صادر شده است و ۲۳ هکتار نیز در مرحله صدور سند قرار دارد؛ همچنین جانمایی ۱۰ هزار هکتار انجام شده و ۶۴ هزار هکتار نیز تا پایان سال صاحب سند خواهند شد تا بتوانیم جشن انفال را در پایان سال ۹۹ برگزار کنیم.

هوشمندسازی رصد تغییر کاربری ها توسط جهاد کشاورزی

عبدالله مخبر رییس  سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در این نشست با ارایه گزارشی از اقدامات مجموعه متبوع خود گفت: حجم اراضی شناسایی شده دارای تغییر کاربری غیرمجاز در استان البرز  در ۹ ماهه سال ۹۹ رشد ۳۰۰ درصدی نسبت به سال ۹۸ دارد.

وی افزود: این مجموعه به منظور دقیق کردن مقابله با تغییر کاربری‌ها اقداماتی را به منظور هوشمندسازی رصدها در دستور ‌کار قرار داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =