نگاه دولت در تخصیص اعتبار به آذربایجان‌غربی، همواره ویژه بوده است

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی گفت: تثبیت رتبه ششم در اختصاص بودجه های عمرانی بین استان های مختلف کشور طی سال های اخیر، نشانه نگاه ویژه دولت به این استان است.

ناصر حضرتی روز دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی که با حضور محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، افزود: طی سال های گذشته، قرارداشتن در این رتبه برای خیلی از مردم استان باورپذیر نبود ولی با اهتمام دولت و نگاه ویژه سازمان برنامه و بودجه این امر به خوبی جا افتاده است.

وی اضافه کرد: البته هنوز آذربایجان غربی با شاخص های توسعه فاصله زیادی دارد که امیدواریم این فاصله روز به روز کاهش یابد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اقدامات بسیارخوبی طی سال های اخیر برای ارتقای شاخص های توسعه انسانی در این استان انجام شده، اظهار کرد: در شاخص بهداشت و درمان اقدامات ارزنده ای صورت گرفته و به متوسط کشوری نزدیک شده ایم و در آینده نزدیک نیز در شاخص آموزش اتفاقات خوبی افتاده است.

حضرتی ادامه داد: در حوزه مربوط به درآمد سرانه مشکلاتی وجود دارد که نیازمند توجه بیشتر هستیم.

وی با اشاره به سهم ۴.۱ درصدی آذربایجان غربی از جمعیت کشور بیان کرد: این استان شکاف قابل توجهی در حوزه درآمد سرانه با نسبت جمعیتی در کشور دارد و در بهترین شرایط سهم استان از تولید ناخالص ملی به ۲.۱ درصد رسیده که امیدواریم این رقم افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه تله محرومیت و تعادل سطح پایین از مشکلات آذربایجان غربی است، گفت: بهره وری پایین در بخش کشاورزی دیگر مشکل استان در حوزه توسعه به شمار می رود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی از تحقق ۱۱۳ درصدی مالیات پیش بینی شده طی سال جاری در استان خبر داد و افزود: این امر با شناسایی فرصت های جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی محقق شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها