روحانی رحلت آیت‌الله عبدالله نظری خادم‌الشریعه را تسلیت گفت

تهران - ایرنا - رییس جمهوری در پیامی رحلت عالم وارسته و یار دیرین امام و رهبری، حضرت آیت الله عبدالله نظری خادم الشریعه را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در این پیام با ابراز تاثر و تالم از رحلت عالم وارسته، یار دیرین امام و رهبری، حضرت آیت الله عبدالله نظری خادم الشریعه اظهار کرد: این روحانی مبارز و انقلابی نقشی موثر در نهضت امام خمینی(ره) و پیروزی انقلاب اسلامی داشت و در طول عمر با برکت خود با انجام خدمات گوناگون اجتماعی و دینی، منشاء خدمات فراوانی شد که به یقین در خاطر مردم قدرشناس استان مازندران باقی خواهد ماند.

رییس جمهوری در این پیام این ضایعه را به بیت مکرم، حوزه‌های علمیه و مردم شریف استان مازندران تسلیت گفت و از درگاه خداوند منان برای ایشان رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت کرد.  

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالله نظری خادم الشریعه، یار همراه امام خمینی (ره) هنگام بازگشت از پاریس به ایران،  صبح روز یکشنبه ۱۲ بهمن ماه پس از پشت سر گذاشتن یک دوره نقاهت در بیمارستانی در تهران و در سن ۸۸ سالگی دار فانی را وداع کرد.

آیت الله نظری متولد سال ۱۳۱۱ در شهر زیراب، از علما و شخصیت های دینی و انقلابی استان مازندران به شمار می رود که در میان مردم از جایگاه و محبوبیت ویژه ای برخوردار بوده است.

وی در بحبوبه انقلاب اسلامی نقش اثرگذاری در تبلیغ انقلاب در میان مردم مازندران داشت به طوری که او به همراه مرحوم حجت الاسلام مصطفی مصطفوی پیام همراهی مردم زیراب با انقلاب را به امام خمینی (ره) منتقل می‌کرد.

آیت الله نظری در زمان حضور امام خمینی (ره) در نوفل لوشاتو، به مدت ۱۱ روز در آنجا حضور داشت و به همراه بنیانگذار انقلاب اسلامی ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران بازگشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار سیاست