اصلاح قوانین باید در جهت همراهی با تولید باشد

زنجان - ایرنا – مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اگر قرار است اصلاحات و تغییراتی در قوانین و مقررات صورت پذیرد باید این اصلاحات در جهت همراهی با تولید، صیانت از نیروی کار، پایداری بنگاه اقتصادی و توسعه و تثبیت اشتغال باشد.

کریم یاوری روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زنجان به ضرورت تهیه بانک اطلاعاتی جامع و کاملی از بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار در کشور تاکید کرد و افزود: همه مسائل موجود در بنگاه های اقتصادی مشکل دار، فقط نقدینگی نیست.

وی با بیان اینکه مشکلات این نوع بنگاه ها به ۲ دسته "برون کارگاهی" و "درون کارگاهی" قابل دسته بندی است، اظهار داشت: از جمله مشکلات درون کارگاهی اختلاف بین سهامداران و در مواردی هم سوء مدیریت است؛ البته کمبود نقدینگی، بدهی معوق به بانک‌ها و بالا بودن هزینه‌های تولید نیز از جمله مشکلات درون کارگاهی هستند.

یاوری گفت: مشکلات برون کارگاهی شامل تحریم‌های ظالمانه، واردات بی‌رویه کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود قاچاق کالا، مطالبات برجای مانده بنگاه‌ها از سازمان‌ها و دستگاه‌ها و عدم فروش محصولات در بازارهای خارجی است.

مشاور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در زنجان با هماهنگی و پیگیری مدیران استانی رسیدگی به وضعیت بنگاه های مشکل دار به خوبی پیش می رود.

به گزارش ایرنا، به گفته استاندار زنجان، بر اساس گزارش ستاد کشوری، این استان در شاخص‌های مختلف مرتبط با عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، در رتبه‌ها و جایگاه‌های برتر (اول تا سوم) کشور قرار گرفت.

این شاخص ها شامل تعداد برگزاری جلسات، موثر بودن و پیگیری مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها